Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
26956056 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Sieniawie

Steig Larsson: " Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet"

27-06-2013


Tajemnica Vangerów

Tematem czerwcowego spotkania DKK była powieść Steiga Larssona Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet – pierwsza część słynnej trylogii Millenium.
Czytelnicy poznali historię Mikaela Blomkvista – dziennikarza i wydawcy „Millenium”, który podejmuje się realizacji niezwykłego zlecenia, ma bowiem dowiedzieć się, co się stało z Hariet Vanger, która zniknęła w tajemniczych okolicznościach 40 lat temu. W prywatnym śledztwie pomaga mu młoda outsiderka i genialna researcherka Lisbeth Salander. Wspólnie wpadają na trop i odkrywają przerażającą tajemnicę rodziny Vangerów. Czytelnikom podobał się kryminał Larssona. Ciekawa fabuła, obfitujące w liczne szczegóły śledztwo, mroczne tajemnice i nowe wątki sprawiają, że książkę czyta się z ogromnym zainteresowaniem. Ale wielowątkowa akcjai zaskakujące rozwiązanie zagadki z przeszłości to nie jedyne atuty powieści. Klubowicze docenili kreacje – Mikaela i Lisbeth. Szczególnie w pamięć zapadła postać Lisbeth – młodej, inteligentnej kobiety, która w wyniku zdarzeń z przeszłości zostaje ubezwłasnowolniona. Wątek Lisbeth porusza ważną sprawę przemocy wobec kobiet i braku skutecznej pomocy dla ofiar przemocy domowej ze strony instytucji państwowych.
Nie wszystkim czytelnikom natomiast spodobało się zakończenie powieści, a dokładniej sposób w jaki Blomkvist potraktował Salander. Na zakończenie zgodnie stwierdzono, że objętość książki nie odstrasza, a śledząc akcję trudno się od niej oderwać i kończąc pierwszą część Millenium, chce się sięgnąć po następną.
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: