Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
26772214 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Zagórzu

Mali podróżnicy w niezwykłych krajobrazach

29-04-2013

Spotkanie, które odbyło się 24 kwietnia w zagórskiej bibliotece, należy zaliczyć do bardzo udanych. Do Zagórza przyjechał z Krosna pan Jacek Wnuk, fotografik, podróżnik, absolwent geografii i Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, Wydziału Operatorskiego, specjalność Fotografia, doktorant Instytutu Nauk o Ziemi UMCS Lublin.
Zanim mogliśmy posłuchać bardzo ciekawych opowieści o wyjazdach z dziećmi w mało znane i egzotyczne miejsca, pan Jacek podzielił się z nami wrażeniami z innych swoich ekspedycji. Poznaliśmy jego największą chyba pasję, którą są Wschodnie Karpaty, które przemierza od lat, podziwialiśmy wspaniałe zdjęcia z Maroka i poruszeni oglądaliśmy reporterskie fotografie z Czeczenii, gdzie nasz gość pracował jako wolontariusz w Międzynarodowej Inicjatywie Humanitarnej.
Potem zaś przyszła kolej na niezwykle sympatyczne, ilustrowane pełnymi uroku zdjęciami wyprawy podejmowane z dwójką małych dzieci – Anią i Miłoszem do Rumunii – w góry Transylwanii oraz – w kolejnym roku – na Bałkany. Mogliśmy dowiedzieć, jak przygotowuje się takie wyjazdy, o czym trzeba pamiętać, wyruszając z takimi małymi podróżnikami i jak wiele radość może sprawdzić fakt, że wszyscy wyruszają w drogę – cała rodzina.
Podziwialiśmy autentyczną pasję i zamiłowanie pana Jacka, piękne fotografie, a może niektórzy zapragnęli także zaplanować jakąś – może nie tak daleką wycieczkę w czasie zbliżających się „majowych świąt”. Choć nie każdy bowiem lubi i ma odwagę zdecydować się na taką formę podróżowania, wymagającą jednak wielu doświadczeń i praktyki, to jednak jak wielu z nas nie chce się nawet wybrać na spacer na wzgórze klasztorne, nie mówić już o jakimś nieco dalszym wyjeździe, nawet jeśli jest zorganizowany i uczestnicy mają tylko wsiąść w odpowiednim momencie do autokaru… Jak często wygrywa kolejny grill w ogródku i serial w telewizji. A przecież świat jest tak ciekawy i tyle ma nam do zaoferowania.
Gdy piszę te słowa pan Jacek Wnuk jest już zapewne na dwutygodniowej wyprawie do Macedonii – oczywiście z całą swoją rodziną. Dokonania małych eksploratorów można śledzić na stronie http://aniaimilosz.blogspot.com. Jacek Wnuk prowadzi też portal poświęcony Karpatom Wschodnim – www.karpatywschodnie.pl.

Joanna Kułakowska-Lis
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: