Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
26849241 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Jaśle

Joanna Jodełka: "Ars Dragonia"

18-11-2014

 

Odwiedziny w świecie równoległym

Jakie zagadki kryją zabytkowe miasta? Czy stare kamienice są tylko budowlami? A może powstały po to, by uwięzić magiczne moce? 13 listopada 2014 uczestnicy spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki „Zaczytani” w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle dyskutowali o książce Joanny Jodełki “Ars Dragonia”.

Jest to pierwsza powieść tej autorki skierowana do młodzieży. Jej bohaterem jest szesnastolatek, Sebastian Pitt, nieświadomy swojego dziedzictwa spadkobierca władców Smoczego Portalu. Przybywa do Poznania na pogrzeb dziadka i pozostaje tam, aby rozwikłać związane z jego śmiercią tajemnice. Opinie klubowiczów były zgodne. Oliwia zwróciła uwagę na chaotyczność fabuły i  natłok występujących po sobie wydarzeń i osób. Na początku czytania powieści miałam nawet problem z zorientowaniem się kto jest kim – powiedziała.
Julia zwróciła uwagę na bohaterów tej nietypowej powieści. Jest tu dużo bohaterów, w tym liczne postacie ze świata równoległego, o dziwnie brzmiących imionach. To utrudnia czytanie, podobnie jak ciągłe przeskoki fabuły – podsumowała.

Dobrym zabiegiem autorki było wykorzystanie kart z archiwum tajnych akt pruskich, które  przeplatając fabułę, opisują doniesienia szpiegów o działalności organizacji Ars Dragonia. Dzięki temu można zapoznać się z historią organizacji i łatwiej dostrzec powiązania pomiędzy wątkami powieści. Pomimo zauważonych mankamentów obecni na spotkaniu miłośnicy fantasy pozytywnie ocenili tę książkę. Dodatkowym elementem spotkania było znalezienie w Jaśle miejsc i budynków, które zdaniem klubowiczów mogłyby być portalami do światów równoległych oraz przedstawienie ich w postaci ilustracji lub minikomiksu.

Jak zauważyła Klaudia - powieść to nie tylko historia opowiedziana przez autora, ale także nowe spojrzenie na otaczająca nas rzeczywistość.

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: