Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
26855055 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Leżajsku

Joydeep Roy-Bhattachar: „Bajarz z Marrakeszu”

11-04-2014

 

Opowieść indyjskiego pisarza osadzona jest w egzotycznym, bajecznym krajobrazie,

 z masą tajemnic, sekretów i dziwnych zbiegów okoliczności. W Marrakeszu pewien bajarz, snuje swą opowieść, historię zaginionej pary turystów. Była to para niezwykła. Łączyła ich miłość i tajemnica. Nikt z mieszkańców nie potrafił powiedzieć co się z nimi stało, gdzie się znajdują i czy w ogóle istnieli. Każdy bohater z osobna ma coś do powiedzenia, każdy z uczestników prezentuje swoją subiektywną wersję zdarzeń. Nic nie jest oczywiste.

Wypowiedzi klubowiczów:

·         "Bajarz z Marrakeszu" prowokuje. Pobudza. Rozpala wszystkie zmysły. Egzotyczna marokańska sceneria jest idealnym miejscem, do którego można się przenieść aby się zrelaksować.

·         Bardzo lubię baśnie i dlatego przypadła mi do gustu ta książka. Chyba każdy miał w swoim życiu etap, kiedy pochłaniał każdą wymyśloną i intrygującą historię.

·         Magia placu Dżma al-Fna jest niepowtarzalna. Autor świetnie opisuje zwyczaje tego egzotycznego kraju i to wszystko przedstawione w piękny baśniowy sposób. Hipnotyzująca powieść, która powoduje, że czytelnik staje się bezpośrednim uczestnikiem wydarzeń, czuje jego klimat, zapach i wszechobecną magię tego miejsca.

·         Czytając "Bajarza z Marrakeszu" miałam wrażenie, że każdy z bohaterów mówi prawdę, ale prawda ta różni się dla każdego z nich, ponieważ są innymi ludźmi, posiadają inne pragnienia i marzenia, inne potrzeby i środki do życia.

·         Minusem powieści jest język w narracji wielopoziomowej. Wszyscy opowiadający, kzarówno Bajarz jak i prosta kobieta posługiwali się takim samym językiem chociaż reprezentowali różne stany i wykształcenie.

Powieść świetnie przedstawia realia orientalnego Maroka, konfrontuje tradycje muzułmańskiego społeczeństwa z zachodnią nowoczesnością.

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: