Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
26760552 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Racławówce

Grażyna Bąkiewicz: "Coś za coś"

26-03-2014

"Miasto, w którym mieszka Julia, jest niezwykłe. Rozciągają się pod nim jaskinie. Mieszkańcy o nich wiedzą, ale mało kto zapuszcza się w tajemnicze i niebezpieczne rejony. Jak bardzo są niebezpieczne, wielu przekonało się na własnej skórze. Trzy lata wcześniej podczas wyprawy zginęła koleżanka Julii. Ten wypadek w przedziwny sposób wpłynie na dalsze życie bohaterki. Ale zwykle jest tak, że gdy jedni nas opuszczają, na ich miejsce pojawiają się inni, by wypełnić lukę w naszym życiu. Prosta zasada: Coś za coś.Julia pracuje na ulicy, na rogu Zielonej i Smutnej. Przez kilka godzin dziennie drepcze między latarnią a kioskiem pani Kazi. Początkowo trochę ją to zawstydzało, ale do wszystkiego można się przyzwyczaić. Teraz jest nawet z siebie dumna. Dzięki niej wielu ludzi może kontynuować swoje życie.O czym tym razem? O miłości, o przyjaźni, o niebezpieczeństwie i tajemnicach.
Julia w bardzo młodym wieku zachodzi w ciążę- pojawia się Zuzia. Niestety jej partner nie potrafi podołać roli ojca i ucieka za granicę pozostawiając młodą matkę z dzieckiem samym sobie. Julia nie poddaje się i wychowuje córkę najlepiej jak potrafi.
Gdy Zuzia dorasta i przychodzi czas studiów oznajmia matce, że wyjeżdża do ojca (który do tej pory się nią nie interesował) i tam postanawia studiować prawo.W jaki sposób na decyzję Zuzi wpłynęłai "przyjaciółka matki" czyli Zośka?
Następnie pojawia się Gaweł (w którym chyba się Julia zakochuje). W historii przewija się również mała Zuzia- córka sąsiada, którego pewnego dnia aresztują i dziewczynka zostaje oddana właśnie pod jej opiekę, a Gaweł ucieka- dlaczego?
Mamy również do czynienia z ordynarnym starszym panem Baltazarem, którego Julia odwiedza od czasu do czasu nie robiąc sobie nic z jego stosunku do niej, po prostu taki typ człowieka, który myśląc, że jeśli będzie nieuprzejmy wobec innych to nikt nie będzie do niego przychodził i będzie miał święty spokój- jednak nie Julia.
Baltazar również ukrywa pewną tajemnicę, o której dowiadujemy się dopiero pod koniec książki."

Książkę warto przeczytać, co jednogłośnie stwierdziły uczestniczki spotkania,które odbyło się w środę 19 marca.Najbardziej aktywne i sumienne miały nawet dokładne notatki i zaznaczone cytaty.

Następne spotkanie,które odbędzie się już 2 kwietnia,poświęcone będzie książce K.Koziołka -"Święta tajemnica".
ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO NASZEGO GRONA WSZYSTKICH CHĘTNYCH!
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: