Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
26772169 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Sieniawie

Richard Paul Evans: "Dotknąć nieba"

14-05-2014

Tematem kwietniowego spotkania DKK była książka Richarda  Paula Evansa,   bestsellerowego amerykańskiego pisarza, którego wszystkie  powieści gościły na listach hitów „The New York Timesa”. Ich nakłady sięgają już kilkanaście milionów egzemplarzy, przetłumaczone zostały na dwadzieścia dwa języki, bijąc w wielu krajach rekordy sprzedaży.

Dotknąć nieba to pierwsza część  serii „Dzienniki pisane w drodze”. Tym razem autor bestsellerowych Kolorów tamtego lata i Stokrotek w śniegu zabiera nas w wędrówkę po Stanach Zjednoczonych. W podróż odmieniającą życie i pozwalającą odzyskać nadzieję. „Niektórzy uznają to za opowieść o miłości. Dla nieznających miłości będzie to dziennik podróży. Dla mnie jest to wędrówka człowieka w poszukiwaniu nadziei”.

 Bohaterem serii jest Alan , nie był nikim ważnym ani sławnym. Nie miało to jednak dla niego żadnego znaczenia, bo kochał i był kochany. Niestety, życie dość szybko nauczyło go, że aby latać, najpierw trzeba pogodzić się z możliwością upadku. Alan poznał więc także smak cierpienia. Pewnego dnia, podczas konnej przejażdżki, jego ukochana żona miała wypadek, co zapoczątkowało całą serię tragicznych zdarzeń , a w konsekwencji odmianę losu,  Alan stracił wszystko: ukochaną kobietę, firmę, majątek. Straty finansowe nie były dla niego tak dotkliwe jak utrata najukochańszej osoby. Porzuca dotychczasowe życie, postanawia iść przed siebie, jak najdalej... Szukał nadziei i ukojenia, pytał o sens cierpienia.

Książkę czyta się lekko i szybko, jest napisana prostym i zrozumiałym językiem,  a cytaty  rozpoczynające kolejne rozdziały to swego rodzaju „perełki”, które z powodzeniem mogłyby służyć jako motto na życie dla wielu z nas. Jest to historia warta polecenia. Pierwszy tom dzienników kończy się spotkaniem z tajemniczą Angel, jaki wpływ będzie ono miało na losy głównego bohatera? Dowiemy się już wkrótce, ponieważ  powrócimy do  historii Alana w kolejnym tomie pod tytułem „Na  rozstaju dróg”.

 

 

     Jagusztyn Elżbieta

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: