Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
26760587 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Sieniawie

Basia Kosmowska w Sieniawie

24-06-2014

11 czerwca br. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Sieniawa i Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży gościły Barbarę Kosmowską, pisarkę powieści dla młodzieży i dorosłych. Na spotkanie, które odbyło się w sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji „Sokół”, przybyła liczna grupa młodzieży.

  Spotkanie rozpoczęła kierownik biblioteki Elżbieta Jagusztyn, która powitała gościa  i zebraną publiczność. Następnie głos zabrała pani Barbara. Na początku pisarka opowiedziała  o sobie – o swoim życiu, rodzinie, zainteresowniach.Odpowiadała na pytania publiczności. Mówiła o tym jak wygląda praca nad książką, o problemach, jakie porusza w swoich książkach, różnicach w pisaniu dla dorosłych i dla młodzieży, (która jest swymagającym odbiorcą). Przyznała, że pisanie to trudna sztuka, wymagająca skupienia i wielu godzin mozolnej pracy. Podkreśliła również jak ważną rolę spełnia rodzina, która jest dla niej ogromnym wsparciem i niejednokrotnie pierwszym recenzentem jej książek. Wielokrotnie w swoim przemówieniu przywoływała jedną z ostatnich swoich książek – powieść dla młodzieży pt. „Niechciana”, która porusza temat nastoletnich matek.
            Pani Barbara to osoba niezwykle ciepła i bezpośrednia. Od początku spotkania swoją uwagę skupiła na młodzież y i jej oczekiwaniach. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a zakończyło je pamiątkowe zdjęcie członków sieniawskiego DKK z gościem i upominek – pamiątka wizyty w Sieniawie, przygotowana przez pracowników biblioteki.
 
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: