Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
26852667 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Zabratówce

Roald Dahl: „Charlie i fabryka czekolady"

12-06-2014

„Charlie i fabryka czekolady”, to książka która zachwyciła wszystkich klubowiczów. Bo czy już sam tytuł nie brzmi „smakowicie”? Dyskusji poddaliśmy także jej ekranizację, ponieważ wszyscy uczestnicy zetknęli się najpierw z filmem. I mimo, że film wydaje się łatwiejszy w odbiorze, to dzieci z wypiekami przeczytały książkę. W niej urzekła ich sama fabryka, bo każde dziecko marzy tak jak marzył bohater, aby chociaż jeden dzień spędzić w nieprawdopodobnym, czekoladowym świecie pana Wonki.

Charlie to chłopiec, który pochodzi z ubogiej rodziny. Mieszka z rodzicami, dwiema babciami i dwoma dziadkami. Ojciec  chłopca jako jedyny tę rodzinę  utrzymuje. Jednak jego praca w fabryce  pasty do zębów, nie przynosi dużych dochodów. Dlatego  Bucketowie, bardzo często cierpią niedostatek. Charlie marzy, by jeść  czekoladę pod każdą postacią, ale rodziców na nią zwyczajnie nie stać. Tylko raz w roku w dzień swoich urodzin chłopiec może skosztować tego smakołyku, ponieważ otrzymuje jedną, jedyną czekoladkę. A każdego dnia wracając ze szkoły obok fabryki czekolady i czując jej niesamowity zapach marzy o tym, aby choć przez chwilę znaleźć się za jej murami. I w końcu w miasteczku rozchodzi się wieść, że ten kto znajdzie w tabliczce czekolady jeden z pięciu Złotych Talonów pana Wonki, będzie miał taką szansę. Charlie może spróbować szczęścia tylko w dzień urodzin, ale los uśmiecha się do niego wcześniej, gdy znajduje na ulicy banknot. Postanawia go przeznaczyć na tabliczkę czekolady, bo jak mówi jego babcia Georgina: „ma szanse takie jak wszyscy”. I ta jedna szansa wystarczyła, aby spełnić marzenia chłopca. Razem z innymi szczęśliwcami zostaje zabrany przez pana Wonkę do jego niesamowitej fabryki.

Co tam na nich czekało, jakie nowe wynalazki skonstruował właściciel, dlaczego czas pobytu został skrócony i jaką wspaniałą niespodziankę otrzymał Charlie dowiecie się wyruszając z nimi w tę czekoladową podróż.

Dzięki tej książce możemy przenieść się w inny magiczny świat, gdzie wszystko jest możliwe. Dzieci przeżyją wspaniałą przygodę, dorośli zrozumieją co w życiu ważne. To miłość jaką darzono się w rodzinie Bucketów sprawiła, że Charlie był dobrym i szlachetnym chłopcem. Przykład pana Wonki pokazuje nam, że w życiu ważne jest, aby nie zatracić w sobie dziecięcej wiary, bo ona pozwala pokonywać wszelkie ograniczenia.
Gorąco polecam. Przeczytajcie J.

 

Irena Szczypek

Moderator dziecięcego DKK w Zabratówce

 

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: