Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
26772238 razy

Kultura w Rzeszowie

Współpraca z

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Bobrowej

Spotkanie z Dariuszem Rekoszem

24-06-2015

W dniu 25 maja Biblioteka Publiczna w Bobrowej zaprosiła miłośników literatury na spotkanie z Dariuszem Rekoszem, pisarzem i animatorem kultury. Swoją przygodę z literaturą rozpoczął w roku 2005 od serii książek detektywistycznych, pisanych z myślą o młodych czytelnikach, które szybko zdobyły popularność i pozwoliły zagościć wśród plejady autorów tego gatunku. Zdobyta w roku 2008 nagroda grand prix w ogólnopolskim konkursie na opowiadanie kryminalne utwierdziła autora w przekonaniu, że potrafi także pisać dla dorosłych. Stąd na liście wydanych książek przez autora znajdziecie popularne thrillery, chociażby takie, jak: "Zamach na Muzeum Hansa Klossa" czy "Sanktuarium śmierci". Autor dał się poznać jako ciepła, sympatyczna i bardzo bezpośrednia osoba.

Przeprowadził warsztaty małego detektywa dla uczestników spotkania. Warsztaty okazały się „strzałem w dziesiątkę „ przybyli słuchacze bardzo chętnie zapoznali się z zasadami tworzenia i rozwiązywaniem szyfrów. Podczas łamania szyfrów należy wykazać się zdolnościami logicznego i dedukcyjnego myślenia z tym dzieci poradziły sobie wyśmienicie. Uczniowie również poznali- daktyloskopie tj. technikę śledczą zajmującą się badaniami porównawczymi linii papilarnych palców, odbijali swoje paluszki na wcześniej przygotowanych arkuszach, które mogli zabrać do domu. Autor w dowcipny i zrozumiały sposób opowiadał słuchaczom o swojej twórczości i pracy detektywa. Na spotkaniu można było zakupić książki oraz otrzymać autorską dedykację. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas „O”, I-III wraz  z wychowawcami - Paniami : Eweliną Bizoń, Martą Sierosławską, Marią Klisiewicz, Barbarą Kulą, Haliną Lipą, Sołtys wsi Bobrowa - P. Tadeusz Orłowski, WTZ z Bobrowej Woli z P. Haliną Jeniec, bibliotekarze  oraz czytelnicy biblioteki. Spotkanie odbyło się  w ramach projektu realizowanego przez WiMBP w Rzeszowie i Instytut Książki i było nagrodą za całoroczną pracę Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci działającego w Bibliotece Publicznej w Bobrowej.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: