Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
26772235 razy

Kultura w Rzeszowie

Współpraca z

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Kłyżowie

Spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim

20-05-2015

8 maja gościem Biblioteki w Kłyżowie był Arkadiusz Niemirski - autor książek dla młodzieży i dorosłych, satyryk,  dziennikarz, kontynuator serii "Pan Samochodzik".

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy VI Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kłyżowie, młodzież z gimnazjalna oraz członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki. Uczestnicy spotkania mogli dzięki bardzo interesującej prezentacji multimedialnej przygotowanej przez pisarza zapoznać się z jego życiorysem, zainteresowaniami i twórczością.
Pisarz opowiedział uczestnikom spotkania o swoim dzieciństwie, młodości, muzyce, studiach i pracy w kabarecie, którego był współzałożycielem. Przedstawił postacie najsłynniejszych detektywów z literatury i filmu wśród których znaleźli się mn.: Sherlock Holmes, Hercules Poirot, porucznik Columbo. Autor zapoznał także uczniów z pisarzami, którzy tworzyli powieści kryminalne wymieniając wśród nich Zbigniewa Nienackiego. Przedstawił także młodzieży stworzoną przez Zbigniewa Nienackiego postać Pana Samochodzika - historyka sztuki poruszającego się po polskich drogach dziwnym wehikułem z silnikiem Ferrari. Arkadiusz Niemirski zainspirowany tą postacią stworzył 16 tomów tej cieszącej się popularnością serii. W dalszej części prezentacji bardzo interesujące były fragmenty dotyczące książek autora, w których za pomocą obrazów  zaprezentował ich treść. Słuchając odpowiednio dobranej muzyki gimnazjaliści poznali kryminały Niemirskiego: „Testament bibliofila”, „Pojedynek detektywów”, „Klątwę Nipkowa”, „Tajemnicę Fabritiusa”, „Bożka templariuszy” oraz „Zbrodnię prawie doskonałą”.
Pan Niemirski apelował do obecnej na spotkaniu młodzieży aby częściej sięgała po książki a rzadziej oglądała telewizję, aby dążyła do realizacji i spełnienia swoich pasji i marzeń. Gość zachęcił także młodzież do odwiedzania jego strony internetowej www.niemirski.com.
Na zakończenie spotkania pan Arkadiusz Niemirski zostawił swój autograf  z imienną dedykacją na kartkach pamiątkowych, książkach i plakacie.
Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki – projektu Instytutu Książki.
 
 
Justyna Marchut
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: