Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
26950873 razy

Kultura w Rzeszowie

Współpraca z

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Łańcucie

"Dziewczyny z powstania"

18-02-2015

Dziewczyny z powstania”to książka pełna emocji, historii i przeżyć. Jest to jedenaście niezwykłych opowieści jedenastu bohaterek, które dzielą się z czytelnikiem swoimi przejmującymi wspomnieniami z czasów Powstania Warszawskiego. Historie te łapią za serce, skłaniają do refleksji i na długo pozostają w pamięci. Powstanie Warszawskie, walka o przetrwanie opisane z perspektywy kobiet, przedstawia całkowicie inne, często nieznane aspekty życia w wojennej Warszawie. Książka przedstawia tę kobiecą stronę wojny.

Książka w grupie klubowiczek z Łańcuta wywołała niemało emocji! Do tego stopnia, że omawiana była na dwóch spotkaniach. Nie da się ukryć, że przez bardzo długi czas żyłyśmy tą książką i myślałyśmy nad tym, czego się z niej dowiedziałyśmy, co więcej chciałyśmy o niej ciągle rozmawiać. Na spotkaniach klubu miałyśmy już do czynienia ze wspomnieniami wojennymi. Dyskutowałyśmy już o książkach Romy Ligockiej, omawiałyśmy „Dziewczynkę w zielonym sweterku”, ale dzięki „Dziewczynom z powstania” jeszcze bardziej pogłębiłyśmy naszą wiedzę w tym temacie (bardzo dla nas zresztą interesującym). Dzięki tym jedenastu historiom opowiedzianym z perspektywy choćby ośmioletniej dziewczynki czy kobiety, która kilka godzin przed wybuchem Powstania została matką, dowiedziałyśmy się naprawdę wiele o życiu kobiet w tych dramatycznych czasach. Co więcej każda z tych jedenastu historii niosła niesamowity ładunek emocjonalny. Są bardzo szczere i prawdziwe. Sama książka jest pod względem wydawniczym jest wręcz elegancka – twarda okładka, zdjęcia urzeczywistniające opisywane historie, przyjemna dla oka czcionka, wszystko to sprawia, że książkę chce się czytać. Polecamy tę lekturę wszystkim bez wyjątku!

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: