Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
26848830 razy

Kultura w Rzeszowie

Współpraca z

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Lesku

Popołudnie z poezją Czesława Miłosza.

06-11-2015

 Popołudnie z poezją Czesława Miłosza.

„Nie ma Go, ale ciągle jest obecny... Sztuka ta udaje się tylko tym pisarzom, których cenimy i kochamy”.  Te słowa Wisławy Szymborskiej były mottem wieczornicy poetyckiej przygotowanej przez uczniów Publicznego Gimnazjum w Lesku pod kierunkiem Edyty Szewczyk. Odbiorcami  tej wieczornicy były panie z Dyskusyjnego Klubu Książki.                                                                    Wieczornica miała miejsce 27 października 2015 r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lesku i była kolejną już (obok przygotowanego tydzień wcześniej konkursu) okazją do uczczenia 35. rocznicy otrzymania Nagrody Nobla przez Czesława Miłosza.

Na program spotkania złożyły się: piękna recytatorska interpretacja wybranych przez uczniów wierszy Noblisty, pokaz konkursowej prezentacji wykonanej przez Aleksandrę Mądry dotyczącej życia i twórczości poety oraz muzyczna prezentacja wierszy Piosenka o końcu świata i Wiara. Całość wieczornicy uatrakcyjnił słodki poczęstunek.

Uczniowie biorący udział w spotkaniu i tytuły prezentowanych przez nich wierszy: Wiktoria Kinal To lubię, Ida Kaliniewicz Ale książki, Karolina Bugiel Ganek oraz Okno, Adriana Wojtanowska Droga, Jakub Tabisz Królestwo ptaków, Wiktoria Tworzydlak Dar, Magdalena Szmyd Do Laury, Krzysztof Pałka Przypowieść o maku, Wiktoria Golik Obłoki, Julia Zając Przy piwoniach, Kinga Szramowiat Nadzieja.

Druga część spotkania DKK dotyczyła powieści Jacka Hugo-Badera „Biała gorączka", jako że sam autor będzie gościem naszego klubu za kilka dni.

Książka jest wspaniale napisanym zbiorem reportaży z podróży po byłych republikach ZSRR, które czyta się jednym tchem. Autor pokazuje Rosję oczami zwykłych ludzi, skrzywdzonych przez absurdalny system. Jest to kraj beznadziei, gdzie jedyną receptą na przeżycie jest picie, które doprowadza do tytułowej białej gorączki. Takiej Rosji na pewno nie poznamy jako turyści.

 

 

Edyta Szewczyk

Joanna Krawczyk

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: