Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
26850841 razy

Kultura w Rzeszowie

Współpraca z

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Leżajsku

"Uzależnieni"

18-05-2015

„Uzależnieni. Jak narkotyki skrzywdziły moją rodzinę”

Większość rodziców najbardziej boi się okresu, kiedy dziecko zaczyna dorastać. Zaczyna wtedy wymykać się spod kontroli, buntuje się, poszukuje nowych doświadczeń, a rodzice czują się bezradni. Wszyscy chcemy być dobrymi rodzicami i na ogół nie szczędzimy wysiłku, aby nasze dzieci były szczęśliwe. Staramy się, chcemy dla dziecka jak najlepiej, a mimo to zdarza się, że spotykają nas rozczarowania, a dziecko sprawia kłopoty. Nie ma prostych i skutecznych recept na to, jak całkowicie uchronić dziecko przed narkotykami, ale jedno jest pewne: im lepszy mamy kontakt z dzieckiem, tym łatwiej ustrzeżemy je przed narkotykami. Rozmowa jest podstawą dobrych kontaktów z dzieckiem, bo pozwala lepiej poznać jego świat, oczekiwania, marzenia, ale też różnorodne problemy. Nie bójmy się rozmawiać także na trudne tematy. Wiedza o narkotykach pomaga przełamać opory przed rozmową z dzieckiem na ten trudny temat. Im więcej wiemy na temat narkotyków, tym łatwiej przekonamy dziecko o ich szkodliwości. Aby używać rzeczowych argumentów DKK z Leżajska poleca książkę Elizabeth Burton – Philips o której dyskutował 12 maja 2015 r.
Jest to dramatyczna relacja matki, która opowiada o nałogu swoich synów – braci bliźniaków. Autorka opisuje wpływ uzależnienia od heroiny na funkcjonowanie zwykłej rodziny. Analizuje popełnione błędy wychowawcze, przestrzegając tym samym przed ich powielaniem. Pokazuje, jak narkotyki niszczą ludzi i do jakich tragedii może doprowadzić ich zażywanie. Nick i Simon w wieku trzynastu lat zaczęli eksperymentować z papierosami. Potem przyszedł czas na coraz silniejsze narkotyki oraz alkohol. Środki odurzające stały się częścią wieczorów i weekendów braci. Palenie marihuany lub haszyszu okazało się w pewnym momencie niewystarczające. Bliźniacy zaczęli wstrzykiwać sobie heroinę. Pod jej wpływem popełniali przestępstwa: kradzieże, pobicia, włamania, rozprowadzanie narkotyków. Z pomocą matki kilkakrotnie próbowali zerwać z nałogiem. Za każdym razem jednak przegrywali walkę z uzależnieniem.
Używanie narkotyków niesie za sobą niebezpieczeństwo i olbrzymią pułapkę. Nawet jeżeli sądzisz, że o narkotykach wiesz wiele, że dla Ciebie nie stanowią one żadnego zagrożenia, że narkoman to "ćpun" walczący o kolejną dawkę, a Ty masz pełną kontrolę nad sobą to i tak poszerz swoją wiedzę i podziel się nią z przyjaciółmi. Najlepszy sposób, aby nie mieć problemu z narkotykami to wiedzieć o nich jak najwięcej.
Dyskusyjny Klub w Leżajsku na całe szczęście uzależniony jest jedynie od czytania.
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: