Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
26772276 razy

Kultura w Rzeszowie

Współpraca z

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Mogielnicy

Marta Fox: "Zuzanna nie istnieje"

06-05-2015

 5 maja w Bibliotece w Mogielnicy miało miejsce kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem była powieść Marty Fox pt. „Zuzanna nie istnieje”. W trakcie spotkania rozmawiałyśmy również o innych książkach tej autorki, czytałyśmy jej poezję, ponieważ jeszcze w tym miesiącu, we środę 20 maja o godz. 16:00 będzie ona gościć w mogielnickiej Bibliotece na spotkaniu autorskim. Wszystkich zainteresowany twórczością Pani Marty Fox serdecznie zapraszamy do Ośrodka Kultury w Mogielnicy.

 „Zuzanna nie istnieje” czyli  „Ona i On”.Ona - niebanalnie piękna, smukła, pewna siebie. On - elegancki, "wysoki jak wieża Eiffla", trochę nieśmiały. Ona - artystka. On - informatyk. Ona podziwia jego umięśnione pośladki. On pożera wzrokiem jej idealne usta, w kształcie "przewróconej trójki". Zuzanna była szczęśliwa w małżeństwie, w kochaniu, w łóżku. Była? do czasu śmierci Tadeusza. Paweł błądził, nie umiał znaleźć wyjścia z niefortunnego narzeczeństwa. Wyswobodził go wypadek Alicji. Samotni, zagubieni, odcięci od świata i ludzi. Spotykają się na jedną, przypadkową noc, by zapomnieć. Jedna wspólna noc, mająca być jedynie wybuchem tłumionej namiętności, otwiera ich oboje na nową rzeczywistość. Przerażeni obudzonymi uczuciami, nasi bohaterowie zdali sobie sprawę z tego, że nie panują ani nad swoim ciałem, ani nad sercem, które biło już innym niż dotychczas rytmem. Jednak sielanka nie trwa długo. Rankiem Paweł odkrywa, że kobieta jego życia uciekła, zacierając po sobie wszelkie ślady. Od tej pory zaczyna się dla niego gehenna i nieustanne myśli o tym, jak odnaleźć utracone tak nagle szczęście. A dla Zuzanny? Czy ona również cierpiała? Jeżeli tak, to gdzie się ukryła i czy kiedykolwiek będzie im dane spotkać się ponownie?
I zapomnieć już nie mogą. Ale czy tych dwoje może być razem? Czy się odnajdą? A może to tylko sen? Może Zuzanna nie istnieje?  
Ale bohaterami powieści nie jest tylko Zuzanna i Paweł. Jest tu jeszcze były mąż bohaterki, Tadeusz zmarły śmiercią tragiczną i Alicja – nieżyjąca narzeczona Pawła.
Tadeusz i Alicja występują w powieści poprzez pryzmat wspomnień „kochanków jednej nocy”, ale wywarli oni ogromny wpływ na zaistniałą sytuację bohaterów.
Nowa książka Marty Fox to przepełniona erotyzmem opowieść o dawaniu i czerpaniu, cierpieniu i niesłychanym szczęściu, dojmującej samotności i wielkiej miłości. Miłości, która może zdarzyć się dwa razy w życiu.
Fabuła książki nie jest jej najmocniejsza stroną, tchnie banałem,  ale możliwe, że zabieg ten został celowo zastosowany, po to aby skupić uwagę czytelnika nie na wartkiej czy zaskakującej akcji, lecz  na  bogactwie doznań, uczuć i pragnień bohaterów. Ich spontaniczna bliskość i zrozumienie pokazane są jako gra zmysłów i emocji.
Książkę „Zuzanna nie istnieje” polecić można kobietom w każdym wieku oraz dojrzewającym dziewczętom. Chwile spędzone z nią będą zapewne niezapomniane.
Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 2 czerwca o godz. 16:00, tematem będzie książka Petera Pizzelli pt. „Villa Mirabella”.
 
Irena Łuszczek
Moderator DKK w Mogielnicy
 
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: