Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
27140834 razy

Kultura w Rzeszowie

Współpraca z

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Pysznicy

Spotkanie z Pawłem Beręsewiczem

30-04-2015

Herbatka z Pawłem Beręsewiczem w Pysznicy

 W dniu 23 kwietnia 2015 r.  na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej  w Pysznicy oraz Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie naszą bibliotekę odwiedził znany  autor książek dla dzieci i młodzieży, leksykograf i tłumacz – Paweł Beręsewicz. Na spotkanie z autorem przyszli uczniowie klas IV, V, VI Publicznej  Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pysznicy, uczniowie z kl. VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Rzeczyckiej, klasa IV Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kłyżowie oraz dzieci i młodzież z Dyskusyjnego Klubu Książki w Kłyżowie.

Pisarz bardzo szybko nawiązał świetny kontakt z dziećmi, zapraszając poszczególne osoby do rozmowy o swojej twórczości przy maleńkiej filiżance herbatki lub kawy. Chętnych do dyskusji o książkach nie brakowało, tym bardziej, że autor pozwalał wybierać młodym czytelnikom tematykę lektury o której będą rozmawiać.

Dzieci ciekawie spędziły czas z pisarzem, który bardzo szybko stał się gospodarzem spotkania, zdobywając jednocześnie sympatię młodych czytelników. Paweł Beręsewicz bardzo interesująco opowiadał o swoich książkach, nie zdradzając zakończenia opowiadanych przygód. Robił to tak umiejętnie, że zaciekawił dzieci losami bohaterów literackich, co zaowocowało kolejnymi wypożyczeniami jego książek. Pisarz zdradził młodym czytelnikom skąd czerpie pomysły na nowe powieści ( m. in. z życia swojej rodziny) , dlaczego zaczął pisać dla dzieci (dla rozrywki), jaką wydał ostatnią książkę (Pieniądze albo kasa), oraz czego dotyczyć będzie powieść nad którą obecnie pracuje (piłka nożna).

Autor  wręczył również nagrody książkowe uczestnikom konkursu plastycznego pt. „Bohaterowie książek Pawła Beręsewicza”. Laureatami  zostali: Magdalena Kulka – I miejsce, Ania Dołowy i Kornelia Wytrzęś – II miejsce, Małgorzata Biały i Magdalena Marczewska – III miejsce oraz  Julia Drozdowska, Karolina Rostek, Karolina Burdzy  i Marcin Rostek – wyróżnienia.

Na koniec młodzi miłośnicy literatury otrzymali pamiątkowe autografy z imienną dedykacją autora, złożone na książkach, lub pamiątkowych kartach okolicznościowych.

Spotkanie odbyło się w ramach  Dyskusyjnych Klubów Książki – projektu  Instytutu Książki.

 

                                                                                              Joanna Sztaba

 

 

 

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: