Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
26956125 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Jaśle

Carol Rifki Brunt: "Powiedz wilkom, że jestem w domu"

01-10-2016

A wilki wyją...

O wilkach krąży mnóstwo opowieści, baśni, przysłów i powiedzeń. Tytuł powieści Carol Rifki Brunt "Powiedz wilkom, że jestem w domu" dopisuje do archipelagu znaczeń nowe konotacje i rozwija stare skojarzenia. Przekonaliśmy się o tym na spotkaniu Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki „Zaczytani” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle 29 września 2016 r. Mimo, że nie wszystkim książka się podobała, każdy zwrócił uwagę na intrygujący tytuł. Zastanawialiśmy się skąd ten pomysł. Kinga zauważyła: Taki tytuł ma obraz namalowany przez zmarłego wuja Fina.

June prześladują wilki. Kiedy wędruje samotnie po lesie, słyszy jak wyją w oddali. Widzi je w snach i w tle portretu namalowanego przez Fina – dodała Weronika.

Myślę, że tytuł oznacza gotowość bohaterki do zmierzenia się z problemami, które są jak wilki: wyją, straszą, podgryzają i nie pozwalają normalnie żyć – stwierdziła Kornelia.

June Elbus – bohaterka powieści jest dziwaczką. Uwielbia średniowiecze i chciałaby przenieść się do tego okresu. W wolnych chwilach włóczy się po lesie w długiej sukni i butach, kupionych dla niej przez wuja na targach średniowiecznych. To skłoniło nas do zastanowienia się, czy każdy z nas nie jest na swój sposób dziwakiem oraz podzielenia się jakimś oryginalnym, niecodziennym działaniem, które mamy zwyczaj wykonywać w tajemnicy przed innymi. Okazało się, że każdy z nas jest kimś wyjątkowym i robi czasem dziwne rzeczy. Ważne jest, aby być tolerancyjnym dla dziwactw innych – zauważyła Olga, bo dla własnych często jesteśmy.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: