Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
26845775 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

SBP

www.kinder.pl

DKK

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Krośnie

Co czytaliśmy w DKK ”Wtajemniczeni” w pierwszym półroczu 2017 roku?

28-06-2017

Dyskusyjny Klub Książki „Wtajemniczeni”, działający w Filii nr 4 KBP, skupia przede wszystkim dzieci z krośnieńskich szkół podstawowych. Na comiesięcznych spotkaniach omawiane są nowości wydawnicze wybierane przez czytelników.

 

W roku 2017 poznaliśmy sześć ciekawych pozycji, a były to: „Poppintrokowie” J. Olech, „45 puknięć w głowę” G. Kasdepke, „Buba córka Belzebuba” K. Jerzykowskiej.

W kwietniu tematem rozmowy był „Autograf za milion dolarów” Rafała Witka. Książka, z cyklu Bzik&Makówka, została bardzo wysoko oceniona przez dzieci, ponieważ 4,5 (w skali od 1-5), to wysoka nota, jak na gusta naszych klubowiczów. Główni bohaterowie tej książki Gabrysia Bzik i Nilson Makówka są przyjaciółmi, którzy przeżywają fantastyczne przygody. Oboje znakomicie się uzupełniają, a chęć przeżycia ciągle nowych przygód, pobudza ich do działania. Zachęcamy do przeczytania tej powieści, na pewno zwrócą Waszą uwagę ilustracje wykonane przez Magdę Wosik. Polecamy!

Majowe spotkanie oparte było na książce Anny Świrszczyńskiej „Cudowna broda szacha”. Sama książka zawiera cztery teksty bajek. Wszystkie mają bardzo egzotyczny klimat i są napisane rytmicznym wierszem. Klubowicze chętnie przeczytali te ciekawe bajki. Z „Dziwnego tygrysa” dowiedzieli się, jak trudno być innym. O tym, że chciwość nie popłaca, przeczytali w bajce „O chciwym Achmedzie”. „Przygoda ananasa” opowiadała o tym, jak pewien ananas po wielu perypetiach trafił wreszcie na rodzinną ucztę. Natomiast tytułowa „Cudowna broda szacha” pokazała, że może nazbyt często przywiązujemy się do czegoś, co wcale nie jest dla nas ważne. Wszystkie bajki posiadały pewien rodzaj morału. Udało się nam znaleźć w Internecie krótki film animowany, który powstał na podstawie „Cudownej brody szacha”. Film powstał w 1966 roku. Po jego obejrzeniu próbowaliśmy odszukać różnice między książką a filmem. Książka wydała nam się ciekawsza. Po rozmowie na temat ludzkich cech charakteru, przedstawionych w tych utworach, doszliśmy do wniosku, że książka nie straciła wcale na aktualności.

Na przedwakacyjnym w czerwcu omówiona została książka „Szczurki chwytają życie za ogon” z tekstem Rafała Witka, zadaniami matematycznymi Anny Boboryk i ilustracjami Daniela de Latour. Stworzyli oni książkę, która uruchamia wyobraźnię i pobudza emocje przez piękny tekst. Natomiast humorystyczne ilustracje zachęcają do rozwiązania zadań matematycznych, a tym samym pozwalają sprawdzić swoje umiejętności. Klubowiczom książka bardzo się podobała. Przeczytali ją wszyscy, bo temat był wakacyjny. Czytający od razu zaprzyjaźnia się z nimi i chce wiedzieć, co będzie dalej. Książka bardzo dobrze przemyślana i rozplanowana. Zadania matematyczne rozwiązuje się jakby mimochodem, są dobrze wkomponowane w fabułę książki. Z zadaniami zmierzyły się również dzieci w bibliotece. Niektóre zadania wcale łatwe nie były. Ale, co to za trudność dla naszych klubowiczów! Wszyscy stwierdzili, że z taką książką matematykę można polubić. Jak obiecali klubowicze, wyjeżdżając na wakacje, na pewno wezmą ze sobą książkę. A już we wrześniu opowiedzą o książkach spotkanych po drodze. Zachęcamy do odpoczynku z książką!

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: