Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
26760606 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

SBP

DKK

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Zapytaj bibliotekarza

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

 

DKK w Nosówce

Spotkanie z Rafałem Witkiem

05-03-2018

Emocjonujące spotkanie z pisarzem w Nosówce.

 

W miniony piątek , 2 marca 2018 r. miało miejsce niezwykle kreatywne spotkanie z pisarzem książek dla dzieci i młodzieży, Rafałem Witkiem. W ten trzaskający mrozem dzień, do Domu Kultury w Nosówce w ramach spotkań DKK z inicjatywy Pani Małgosi Augustyn koordynatorki DKK na Podkarpaciu oraz bibliotekarki z Nosówki Haliny Kulety, przybył pan Rafał Witek.

Skąd się wziął pomysł na pisarstwo? Pisarz opowiadał nam zdarzenie z czasów szkolnych, kiedy to groził mu gorszy stopień ze sprawowania i polonistka zaproponowała mu pół żartem, pół serio żeby napisał wiersz o wiośnie do szkolnej gazetki. Wiersz wyszedł całkiem niezły i wtedy młody Rafał odkrył w sobie talent i powołanie do pisania.

Na koncie pisarza jest blisko 30 tytułów książek i opowiadań dla dzieci i młodzieży, najbardziej znane tytuły powieści to: „Zwykła dziewczynka", "Plaża tajemnic" "Cudnie paskudnie". Zmyślone historie, Kulka, Fioletka i ja, Dzieciaki kontra FOBIA, Dzieciaki kontra FOBIA, seria "Bzik &Makówka. Jest laureatem Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego oraz laureatem konkursu im. Astrid Lindgren. Współpracuje z magazynem dla dzieci "Świerszczyk", portalem qlturka.pl i warszawskim chórem dziecięcym Mille Voci. Oprócz twórczości dziecięcej publikował także tomy wierszy dla dorosłych oraz felietony i recenzje. O sobie tak pisze: „Korsarz i podróżnik. W latach 1975-76 majtek na statku rozbójniczym "Piaskownica", w 1977 przejmuje dowództwo galeonu "Trzepak", w 1978 pojmany i osadzony w Szkole Podstawowej nr 5, potem kilkukrotnie przenoszony.Pan Rafał jest autorem nie tylko powieści. Pisze także wiersze dla grzecznych i niegrzecznych dzieci, ponieważ wierzy, że odrobina poezji należy się każdemu. Pochodzi z Wrocławia, mieszka w Wyobraźni.”

Spotkanie zgromadziło liczną publiczność, głównie dzieci ze Szkoły Podstawowej im W. Witosa w Nosówce i ich opiekunów, Panią Małgorzatę Augustyn z WiMBP w Rzeszowie oraz Pana Damiana Drąga, dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Boguchwale. Przebiegało bardzo interesująco, pisarz potrafił zaabsorbować maksymalnie uwagę młodych słuchaczy. Podczas prezentacji swoich książek i krótko scharakteryzował gatunki i style literackie które stosuje; mówił też o rodzajach rymów na przykładzie wiersza pt. W kocim raju; Przeczytał też fragment lektury pt. W schronisku, na przykładzie której doradzał młodym czytelnikom jak skonstruować opowiadanie, które trzyma w napięciu. Odbył się także konkurs na szybkość czytania wybranego utworu; najlepszy czas wśród młodszych czytelników uzyskał Kamil Szczepański a wśród starszych Martyna Wilk z kl. VII, której przeczytanie zajęło 24 s! Pisarz osobiście pogratulował zwycięzcom. Na koniec dyrektor GBP podziękował pisarzowi wręczając upominki – książki wydane przez GBP oraz książkę: Sto lat szkoły w Nosówce redagowaną między innymi przez obecną na spotkaniu Małgorzatę Król. Pisarz chętnie rozdawał autografy i pozował do wspólnych zdjęć.

 

Oprac. Halina Kuleta

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: