Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
27140341 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca zwww

SBP

DKK

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Zapytaj bibliotekarza

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

 

DKK w Woli Rafałowskiej

Ewa Winnicka: „Był sobie chłopczyk"

07-12-2018

Ruszyliśmy pełna parą

 

Załóżmy DKK. Powiedział we wrześniu Patryk. Czemu nie - odpowiedziała bibliotekarka. I tak to się zaczęło. Od jednego zdania, po prostu. 

W październiku odbyło się pierwsze, organizacyjne spotkanie, bardzo ucieszonej z tego faktu, młodzieży . Omówiliśmy zasady funkcjonowania klubu i, co najważniejsze, rozdzieliliśmy pierwsze klubowe książki uczestnikom. Ustaliliśmy tez termin kolejnego spotkania.

16 listopada 2018 r.- pierwsze, dyskusyjne spotkanie Ewa Winnicka „Był sobie chłopczyk”… Maleńki, bezimienny, pozostawiony sam sobie. Pozostawiony w stawie. Przez kilka dni niezauważony. Ubrany stosownie do pory roku. Blondynek. Mały Aniołek. Pochowany na cmentarzu pod imieniem Jasio. Zegnany przez tłumy zadające sobie pytania –dlaczego? Jak? Kto? Reportaż Ewy Winnickiej wzbudził wielkie emocje wśród uczestników DKK. Niektórzy przeczytali książkę w ciągu jednego dnia. Nie mogli się od niej oderwać. Książka zaszokowała, wstrząsnęła młodymi ludźmi. Niektórzy dyskutowali o przedstawionej sprawie z rodzicami. (Klubowicze z racji wieku, nie mogą pamiętać tegoż wydarzenia. Ich rodzice owszem.)I już na pierwszym spotkaniu pojawił się mały sukces- nieświadomie, młodzi ludzie zaangażowali swoich rodziców do dyskusji. Reporterski styl książki też większości przypadł do gustu. Chociaż, najmłodsza uczestniczka, miała odwagę przyznać się, że nie była to jej „ulubiona pozycja książkowa”- za dużo szczegółów i opisów. I bardzo dobrze, że o tym powiedziała. Przecież nie wszystkim musi podobać się to samo. Każdy ma swój punkt widzenia. Już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania. A książka też będzie „mocna”.

 

Agnieszka Kołodziej Moderator DKK dla mlodziezy w Woli Rafałowskiej

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: