Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Lubaczowie

„Pokój z widokiem. Lato 1939”

28-02-2020

Za nami już siedem lat wspólnych spotkań z książką w DKK Lubaczów. Po raz trzeci wybrałyśmy najlepszą książkę z pozycji omawianych w ubiegłym roku. Głosami Klubowiczek zwyciężyła książka, która jest ważnym głosem Zofii Posmysz– świadka niewyobrażalnego zła, jakim były niemieckie obozy zagłady. „Królestwo za mgłą” to Książka Roku 2019 DKK Lubaczów.

 

 

Przed nami kolejne nowości do przeczytania w Klubie. Rok 2020 rozpoczęłyśmy od omówienia dwóch książek. Pierwsza z nich to opowieść o ikonie sztuki współczesnej Georgii O’Keeffe. Autorka Dawn Tripp zabiera nas w intrygujący świat nowojorskich artystów dwudziestolecia międzywojennego, przedstawiając wizję życia utalentowanej artystki Georgii O’Keeffe, która jeszcze za życia stała się legendą. Malarka po części z tym walczyła, po części jednak sama się do tego przyczyniła. I to właśnie stanowi główny temat tej fascynującej książki. To również opowieść o kobiecie, która pragnie odnaleźć równowagę między miłością do mężczyzny a potrzebą twórczej wolności. Za sprawą książki „Pokój z widokiem. Lato 1939” poznajemy codzienne życie ludzi w obliczu zbliżającej się wojny. Z książki dowiadujemy się, m.in. jak wyglądały ostatnie chwile beztroski, czy były jakieś przesłanki zbliżającej się wkrótce zagłady, a także gdzie się wypoczywało i co się jadło. Autor wykonał żmudną pracę redakcyjną, przejrzał archiwalne gazety, dokumenty, dzienniki oraz pamiętniki, dotarł także do świadków tamtych dni, budując przekrojowy obraz ówczesnej Polski, z wieloma jej bolączkami i radościami.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: