Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Przeworsku

„Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata”

30-12-2020

Kolejna książką czytaną w we własnych czterech kątach a omawianą w sieci był reportaż Tomka Michniewicza „Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata”.

 

Rzadko w naszym klubie omawiamy reportaże, a ten niewątpliwie należy do najciekawszych. Tomek Michniewicz to podróżnik, dziennikarz, reportażysta, fotograf i organizator wypraw. Autor pięciu bestsellerowych, nagradzanych reportaży książkowych- „Gorączka”,” Samsara”, „Świat równoległy” „Chwilowa anomalia”. Z plecakiem przejechał 62 kraje, większość wielokrotnie, promuje odpowiedzialne podróżowanie i świadomość ekologiczną. Pisze z wiedzą, dotykając ważnych tematów, relacji międzyludzkich czy kondycji współczesnego świata. Nasze wnioski i spostrzeżenia z tej lektury: „Ten sam czas, siedem różnych miejsc na świecie i siedmioro zwykłych ale jakże niezwykłych ludzi. Nigdy się nie spotkają nic nie wiedzą osobie, ale łączy ich jedno wszyscy od dzieciństwa realizują jakiś plan na życie wymyślony przez nich lub rzeczywistość, religię, tradycję która ich otacza. Książkę czyta się doskonale, kibicujemy bohaterom; uda się plan czy nie. Dla mnie niesie jeszcze jedno przesłanie, że nasze życie choć jest może mało ekscytujące to miejmy nadzieję, że jest komuś potrzebne i dla kogoś ważne.” „Reportaż pokazuje losy młodych ludzi w różnych miejscach i uświadamia nam że: - urodzenie nie zależy od nas, czas naszego życia to bardzo mały fragment całości - pokazuje, że wysiłek włożony w siebie może owocować lepszym statusem w życiu - wyższa cywilizacja stawia nam większe wyzwania tzn. musisz więcej o d siebie wymagać i dawać bo tempo życia to narzuca - gdyby zastanowić się gdzie jest najlepiej – nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Zwykle jest tak, że to co mamy tu i teraz jest niedocenione” „Czytając te książkę uświadomiłam sobie, że nasze codzienne obowiązki, często nielubiane mogą być szczytem marzeń dla kogoś z innej części świata” „Autor umiejętnie opowiada o świecie, opisuje go z szerszej perspektywy. Historie tu przedstawione oparte są o przeżycia i uczucia bohaterów. Ten reportaż dla mnie to taki świat w pigułce. Ciekawostką dla mnie były opisane tu metody wychowawcze, bardzo różne w różnych kulturach, bardzo skrajne a mające wielki wpływ na dalsze życie tych młodych ludzi ” Według nas, klubowiczek ten reportaż powinien być obowiązkową lekturą młodych, wchodzących w życie ludzi.

Halina Jasnosz

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: