Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Boguchwale

"Banda szalonych obozowiczów"

24-10-2021

„Z duchami różnie bywa…”. Spotkanie online Dyskusyjnego Klubu Książki „Miejscówka” w Boguchwale, inspirowane powieścią Marii Krasowskiej „Banda szalonych obozowiczów”.

 

Kto czyta książki, ten wie jaka to frajda. A gdy w literackim repertuarze młodego czytelnika pojawi się taaaka książka, to i satysfakcja większa, i motywacji do ożywionej dyskusji nie brakuje. Dyskusji o książce „Banda szalonych obozowiczów” Marii Krasowskiej – dodajmy, która 19 października 2021 roku na platformie Teams połączyła młodych czytelników z Dyskusyjnego Klubu Książki „Miejscówka” w Boguchwale w radosną i bardzo aktywną czytelniczo biblioteczną rodzinkę. Rodzinkę, której książki Marii Krasowskiej nie są obce, a dla wielu młodych klubowiczów są wręcz kultowe. Nic dziwnego, bo ta młoda pisarka ma w Boguchwale swój wierny fanklub. Fanklub, który już nie może się doczekać spotkania z ulubioną autorką w Rezydencji Literackiej Boguchwały.

 

Jak widać – intensywności literackiej sympatii względem twórczości Marii Krasowskiej w Boguchwale nie brakuje. To dobrze, a nawet… bardzo dobrze. Bierzcie przykład z młodychczytelników Oddziału dla Dzieci i Młodzieży w Boguchwale i poznajcie bohaterów nietuzinkowych, którzy przeżywają wiele przygód, z duchami w roli głównej. Takich, jak np. Danny Moon, który widzi duchy, a nawet z nimi czasami walczy. Ten amerykański nastolatek, wychowany w rodzinie paleontologów, ciągle jest w podróży. Dopiero był pod opieką wujostwa w Warszawie, a kilka miesięcy później jest na gorącej Saharze, gdzie wysoka temperatura odstrasza i brak zasięgu ze światem, a zwłaszcza z Dobromirą – nową sympatią chłopca, która ma ponad tysiąc lat. Doskonałym wyjściem z tej niezbyt komfortowej dla chłopca sytuacji wydaje się wakacyjny obóz, zorganizowany w amerykańskim stanie Nowy Jork, na który Danny wybiera się z przyjaciółkami – Dobromirą i Anetą.

 

Co tam na chłopca czeka? Pewnie zapytacie? Z radością wyjaśniamy! Piękna przyroda, ośrodek wypoczynkowy nad jeziorem, z drewnianymi domkami i atrakcjami sportowo-turystycznymi. Jak sobie Danny Moon z takim zaproszeniem poradzi? I czy odpowie TAK czekającej go przygodzie? Tego w tej chwili Wam nie zdradzimy… Wytrwali czytelnicytwórczości Marii Krasowskiej szybko sobie z tym zadaniem poradzą. Podążajcie ich śladami i… przeczytajcie powieść Marii Krasowskiej do samego końca. Tak, jak zrobili to młodzi czytelnicy z Dyskusyjnego Klubu Książki „Miejscówka” w Boguchwale. Zaufajcie im choć trochę, a poznacie historię Danny’egoMoona w drugiej, literackiej odsłonie. Gwarantujemy! Ta historia wciąga czytelnika bez reszty, pokazując, że w życiu liczy się coś więcej niż pieniądze, gra w Monopoly czy też gorzka czekolada. Danny Moon jest tego doskonałym dowodem. To nasz superbohater, który stawia na właściwe relacje – przyjaźń i dobrą zabawę, z duchami włącznie. No i miłość, bo o niej nie da się przecież zapomnieć…

 

Irena Jakubiec Moderator DKK „Miejscówka” w Boguchwale

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: