Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Dębicy-Pustkowie

"Troje na huśtawce"

14-01-2022

-Spotkanie DKK w Pustkowie –Osiedlu- Troje na huśtawce N.Socha

 

Dnia 23.11.2021r w Kawiarence Parafialnej odbyło się spotkanie Klubu DKK działającego przy Bibliotece Publicznej w Pustkowie-Osiedlu.Tematem dyskusji była książka N.Sochy „Troje na huśtawce”.

 

Jest to historia dwóch kobiet Koralii i Aurelii. Poznajemy historie 42-letniej, bezdzietnej, zdradzonej kobiety Koralii, która po rozstaniu z mężem zakochuje się w młodszym o 18 lat mężczyźnie. Pikanterii dodaje fakt, iż jest to syn jej najlepszej przyjaciółki, którym opiekowała się od urodzenia. Aurelia to kobieta, która została porzucona przez swojego partnera gdy była w ciąży. Koralia, natomiast od dziecka zapatrzona jest w starszą koleżankę. Obserwowała jak Aurelia dorasta, jak układa się jej życie. Będąc już dojrzałą kobietą, jest przy swojej przyjaciółce kiedy ta się rozwodzi. Koralia ukończyła studia filozoficzne, jest sekretarką i przedszkolanką od zajęć plastycznych. Również rozwiodła się ze swoim mężem.

Kobiety stają się przyjaciółkami, może połączyły je wspólne historie? Wydaje się, że będzie to sielankowa opowieść, jednak w ich życiu zaczyna się dopiero prawdziwy koniec świata zwiastowany bukietem różowych piwonii. Koralia pewnego dnia odkrywa, że zakochała się w Tytusie. Kim on jest? Dwudziestoczteroletnim facetem, ba weterynarzem nawet. Zadziwiające jest to, że jest on synem Aurelii! 

W czasie dyskusji uczestnicy orzekli, że nie da się jednoznacznie ocenić postępowania bohaterki. Jakkolwiek by Koralia postąpiła, to będzie źle. Każdy sam musi dopowiedzieć sobie tę historię do końca, co wcale łatwe nie jest. Zakończenie książki jest niejednoznaczne – zielone drzwi! Za jednymi jest Tytus, za drugimi Aurelia. Do których zapuka Koralia? Kto jej otworzy? Czyje oczy spojrzą na nią pierwsze?

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: