Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Rzeszowie

"Huczy jak w ulu"

14-12-2021

Inauguracyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w Filii nr 10

W sobotnie przedpołudnie 9 października 2021 r., w Filii nr 10 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie odbyło się pierwsze spotkanie uczestników Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci pod nazwą „Pożeracze książek”.

 

Pierwszą omawianą lekturą w roku 2021/2022 była książka Magdaleny Kiełbowicz pt. „Huczy jak w ulu”. To historia ośmiolatki mającej marzenia, ale też twardo stąpającej po ziemi. Życie w tradycyjnej wielopokoleniowej rodzinie bardzo szybko uczy dziecko trafnego postrzegania świata, tolerancji dla innych, spotkania z niejednokrotnie smutną, ale nieodwracalną rzeczywistością, jaką jest przemijanie czasu, choroba, starość czy śmierć. Poprawne relacje budują w dziewczynce takie wartości jak zaufanie, godność, szacunek dla innych, poczucie bycia potrzebnym czy podążanie za marzeniami. Książka obfituje w wiele śmiesznych sytuacji, które pokazują spontaniczne reakcje dziecka.

 

Lektura Magdaleny Kiełbowicz to świetna rozrywka dla czytelnika, to także poradnik jak należy zachowywać się wobec domowników, rówieśników, sąsiadów, czy zupełnie obcych ludzi. Historia Uli może pozytywnie wpłynąć na wzmocnienie poczucia własnej wartości i odwagi u dzieci, dostrzec jak wiele zależy od nas jeśli żyjemy w zgodzie z samym sobą i innymi.

 

Nasze spotkanie przebiegało bardzo wesoło i swobodnie. Klubowicze chętnie zaangażowali się w burzliwą dyskusję o lekturze, wymieniali wartości płynące z przebywania w rodzinie wielopokoleniowej, dostrzegali sytuacje podobne w ich życiu. Zabawa w „głuchy telefon” pokazała jakie skutki niesie za sobą przekazywanie połowicznych informacji. Zapraszamy klubowiczów na kolejne spotkanie 6 listopada 2021.

 

Bogusława Fura

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: