Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Strzyżowie

Spotkanie autorskie z Ewą Cielesz

25-09-2021

Spotkanie autorskie z Ewą Cielesz

 

Dyskusyjny Klub Książki utworzony przy BPGiM w Strzyżowie wielokrotnie zapraszał na spotkania ze znanymi pisarzami, tym razem, działając w ramach dotacyjnego programu Instytutu Książki – Dyskusyjne Kluby Książki, mieliśmy przyjemność spotkać się ze znaną i znakomitą pisarką EWĄ CIELESZ.

 

Spotkanie to odbyło się 15 września br., które zgromadziło liczne grono kochających książki – członków DKK, bibliotekarzy, czytelników oraz młodzież.

 

Moderatorka DKK Marzena Midura serdecznie powitała pisarkę dziękując za przyjęcie zaproszenia, krótko przybliżając osobę pisarki.

 

Ewa Cielesz jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego a także Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Jest zafascynowana teatrem i poezją. Pisze scenariusze, wiersze dla dzieci i dorosłych. Jest autorką fascynujących powieści. O czym mieli okazję się przekonać czytelnicy, w większości obecni na spotkaniu.

 

Ewa Cielesz na wstępie zachwyciła się położeniem Strzyżowa, nawiązując do swojego dzieciństwa na Warmii, gdzie otoczenie pomagało w budowaniu wyobraźni. Zawsze interesowała się teatrem. Jako nauczycielka prowadziła także działalność teatralną z dziećmi, reżyserując przedstawienia zdobywające liczne nagrody. Pierwszą jej powieścią były „NISKIE DRZEWA”, a pierwszymi recenzentami był mąż i córka ( politolożka). Kolejne powieści to „POCHYŁE NIEBO”, „ CÓRKA CIENI”, ,, WIEDŹMY’’, „ TANGO”. ‘Książki te wzbudziły u czytelników najwięcej emocji, o czym świadczyło wiele pytań i wypowiedzi. Pisarka chętnie odpowiadała na wszystkie pytania.

 

Na zakończenie tak przyjemnego spotkania Dyrektorka Biblioteki Marta Utnicka i Marzena Midura wręczając pisarce bukiet kwiatów serdecznie podziękowały za piękne książki i ciekawe spotkanie. Ktoś mądry powiedział „KTO CZYTA KSIĄŻKI TEN ŻYJE PODWÓJNIE” – wspaniale odnosi się to do książek Ewy Cielesz.

 

Irena Wojciechowska DKK przy BPGiM w Strzyżowie

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: