Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Strzyżowie

"Coraz mniej olśnień"

20-01-2022

Ałbena Grabowska - "Coraz mniej olśnień"

 

"Coraz mniej olśnień" skrywa w sobie historie niezwykłą: mądrą, porywającą, buzującą od emocji i taką, która rzeczywiście może być źródłem olśnienia. Bohaterkami powieści są trzy kobiety, które znalazły się w wyjątkowo trudnym okresie życia: cyniczna Lena, która marzy o karierze stylistki, chwilowo wypadła z zawodowego obiegu i została kimś w rodzaju opiekunki młodej, niewidomej poetki, drapieżna dziennikarka śledcza Maria, która w swoim środowisku stała się persona non grata i obsesyjnie poszukuje swojej dawnej przyjaciółki w przekonaniu, ze ta sfingowała swoja śmierć oraz Alina, która korzystając z okazji zaczęła nowe życie i ukształtowała je po swojemu. Początkowo wydaje się, ze te historie nie są ze sobą w żaden sposób powiązane, trudno doszukać się w nich wspólnego mianownika, a postaci trzech jakże od siebie różnych kobiet nie połączą się w logiczna i spójną całość. Kolejne odsłony z życia bohaterek uświadamiają, jak w istocie wiele mają ze sobą wspólnego. Lena wydawała się być cyniczna, wyrachowana i pusta, a jednocześnie ambitna dziewczyna, która interesuje tylko moda i kariera zawodowa. Trudno ja polubić, jeszcze trudniej się z nią identyfikować. Jednak okazała się ta właśnie bohaterka, która najwięcej zyskała przy bliższym poznaniu. Trudno polubić Marie, bezwzględnie dążącą po trupach do celu. Najmniej zrozumiałą postacią pozostaje Alina – kobieta, która sfingowała swoja śmierć by uciec od rodziny i własnego życia.

 

Powieść Ałbeny Grabowskiej jest intrygująca. Zwroty akcji sprawiają, ze czyta się jednym tchem, czekając na dalsze losy bohaterek. "Coraz mniej olśnień" to książka, która pozytywnie Was zaskoczy. Obrazu całości dopełnia mocne, przewrotne zakończenie, które wbija w fotel i godnie wieńczy dzieło.

 

Anna Wójciak DKK przy BPGiM w Strzyżowie

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: