Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Żołyni

Spotkanie autorskie z Iwoną Kienzler

22-09-2021

‘’Kobiety ze słynnych obrazów: muzy, modelki, kochanki’’

 

15 września 2021 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Żołyni gościła znana pisarka Iwona Kienzler. Autorka w swoim dorobku pisarskim spłodziła ponad osiemdziesiąt książek. Są to głównie powieści historyczne, biografie, pamiętniki, reportaże, poradniki, albumy, słowniki, encyklopedie i leksykony.

 

To tłumaczka wielojęzyczna, autorka wielu książek z zakresu korespondencji handlowej i umów w językach obcych. Zajmuje się również dydaktyką i pisaniem książek pomocniczych do nauki języków obcych.

 

Pomimo wykształcenia ekonomicznego i pracy w handlu zagranicznym, ostatecznie postanowiła pisać książki. Od kilku lat przedstawia czytelnikom historię z niezwykle ciekawej, rzadko poruszanej strony – autorkę najbardziej interesuje temat, który cenią sobie jej czytelnicy, a więc sfera miłosna znanych postaci historycznych oraz rola kobiet w ukształtowaniu się historii. Pani Iwona wzięła na warsztat kobiety, które dzięki uwiecznieniu ich na malarskich płótnach zyskały miano nieśmiertelności. Ponieważ malarstwo jest jednym z najwcześniejszych przejawów ludzkiej twórczości oraz najbardziej wrażliwym zapisem osobowości człowieka, autorka na spotkaniu skupiła się głównie na książce ‘’Kobiety ze słynnych obrazów’’. Ciekawie opowiadała o kobietach, które były inspiracją dla malarzy u boku których trwały oraz o nieśmiertelności tych dzieł i ich mistrzów . Obok faktów historycznych, znalazły się również hipotezy, ciekawostki, a nawet teorie spiskowe. Interesujący sposób przekazu autorki sprawił, że czytelnik z wielką chęcią sięga do kolejnych dzieł jej autorstwa.

 

Na spotkaniu czytelnicy zakupili książki pani Iwony. Spotkanie odbyło się dzięki działającemu w bibliotece Dyskusyjnemu Klubowi Książki dla dorosłych. Fundatorem spotkania był Instytut Książki w Krakowie. Dziękuję wszystkim miłośnikom książki, którzy uczestniczyli w spotkaniu oraz zapraszam do zapoznania się z dziełami pani Iwony Kienzler w naszej bibliotece.

 

Małgorzata Babiarz

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: