Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Boguchwale

„Detektywi na tropie”

07-10-2022

„Strych pełen tajemnic…”.

Spotkanie DKK „Miejscówka” w Boguchwale, inspirowane przygodami Tuby i Patefona – bohaterów powieści Katarzyny Ryrych „Detektywi na tropie”.

 

Szczęście nie opuszcza młodych czytelników z Boguchwały, bo w Dyskusyjnym Klubie Książki „Miejscówka” wciąż poznają wspaniałe lektury. Takie jak np. książka Katarzyny Ryrych „Detektywi na tropie”. Jeśli ją czytaliście – to wiecie o co chodzi. Tu nie potrzeba dużo słów, bo powieść ulubionej pisarki młodych czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Boguchwale sama się obroni, zapraszając młodych klubowiczów do Krakowa. Tam wiele się dzieje… Sherlock Holmes, gdyby tam był, sam by to potwierdził.

 

9 września 2022 roku, podczas 111. spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki „Miejscówka” w Boguchwale, młodzi czytelnicy ponownie wyruszyli śladami Tuby i Patefona. To dopiero była inspiracja czytelnicza, pełna tajemnic sprzed lat, tajemniczych miejsc i… oryginalnych postaci.

 

A zaczęło się wszystko… na strychu kamienicy przy ulicy Barskiej 30, w której mieszkali Tuba (Aleksandra) i jej przyjaciel – Patefon (Michał). Na strychu, z tajemniczą skrzynią i równie tajemniczymi, nowymi lokatorami. Para młodych bohaterów Katarzyny Ryrych prędko rozwiązała swoją pierwszą, detektywistyczną zagadkę, w podejrzanych osobach znajdując artystów – lalkarzy i, jak się później okazało, także… przyjaciół.

 

A potem było jeszcze bardziej tajemniczo, a nawet… niebezpiecznie. Wszystkiego Wam teraz nie opowiem, bo tak postanowili młodzi czytelnicy z Dyskusyjnego Klubu Książki „Miejscówka” w Boguchwale. Należy Wam się przecież trochę frajdy w stopniowym zaprzyjaźnianiu się z Tubą i Patefonem. Kto wie, może i Wy odkryjecie w sobie detektywistyczną pasję? Tuba i Patefon już na Was czekają w Gminnej Bibliotece Publicznej w Boguchwale. Sięgnijcie po powieść Katarzyny Ryrych, a odkryjecie razem z młodymi detektywami… skarb w mieszkaniu pani Makosiowej, wyjaśnicie tajemnicę porzuconej torby lekarskiej oraz poznacie sprawcę uszkodzonego komina w pizzerii „Zielony Ogród” i przyczynę zamknięcia przed wielu laty kawiarni państwa Kranców.

 

A jeśli i to byłoby mało, to może, tak jak Tuba i Patefon, rozwiążecie sprawę tajemniczej agencji reklamowej… Uwaga! Jeśli to zrobicie – nagroda w zasięgu ręki. Zapytajcie Tuby i Patefona – bohaterów powieści „Detektywi na tropie” Katarzyny Ryrych. Z takimi detektywami warto się bliżej zaprzyjaźnić…

 

Irena Jakubiec

Moderator DKK „Miejscówka” w Boguchwale

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: