Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Cieszanowie

"Książę"

12-06-2022

„Książę” Magdaleny Parys to tytuł książki, którą omawiali członkowie DKK podczas majowego spotkania. Jest to trzeci tom Trylogii Berlińskiej, w której znani z wcześniejszych części bohaterowie tym razem muszą zmierzyć się z tytułowym Księciem. Kim jest i czego pragnie? Jedno jest pewne- chce stworzyć niemieckie Imperium . Powieść osadzona w czasach współczesnych, ale można w niej odnaleźć przed i powojenne nastroje. Nadal istnieją tajne organizacje, które chcą zdobyć władzę absolutną. Niekwestionowanym sojusznikiem są media. Bohaterami są agenci, policjanci i dziennikarka, ich celem jest zniweczyć plany Księcia. Postrach terrorystyczny, nietypowe morderstwa, porwania i podpalenia a przy tym walka z czasem tego wszystkiego nie brakuje w książce Magdaleny Parys.

 

Powieść jest mieszanką historii, polityki, a także wątków obyczajowych. Bohaterowie to postaci charakterne, inteligentne i tajemnicze. Nie brak w książce polskich akcentów, a także motywów nawiązujących do symboliki, religijności i sztuki. Każdy rozdział dodatkowo wyposażony jest w rysunek przedstawiający dzieło sztuki skradzione Polakom w czasie II wojny światowej. Ma to wartość edukacyjną, uświadamiającą czytelnikowi jak wiele Polacy stracili i że dzieła te prawdopodobnie znajdują się u naszych sąsiadów….

 

Klubowicze nie wykazali wielkiej fascynacji powieścią, niektórzy z nich porównywali ją do Dana Browna, a także filmów z Jamesem Bondem. Nie wywołała u nich dreszczyku emocji, odebrali ją rączej jak typowy kryminał i ciężko powiedzieć czy ten rodzaj literatury przypadł im do gustu.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: