Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Lubaczowie

Akcja "KsięgoZbiór"

30-08-2022

W piątek 29 lipca w Czytelni pod chmurką przy MBP w Lubaczowie odbyła się kolejna edycja akcji „KsięgoZbiór”- ogólnopolskiej inicjatywy, polegającej na cichym czytaniu w przestrzeni publicznej.

 

Udział w wydarzeniu wzięli członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki w Lubaczowie oraz bibliotekarze i czytelnicy naszej biblioteki, którzy w przestrzeni zielonej czytelni, czytali przyniesione przez siebie lektury oraz dyskutowali o ulubionych książkach.

 

Akcja KsięgoZbiór ma na celu popularyzację literatury, promocję czytelnictwa. Tegoroczna akcja „KsięgoZbiór” organizowana jest w ramach Podkarpackich Inicjatyw Lokalnych i realizowana jest przez Dyskusyjny Klub Książki w Lubaczowie działający w MBP w Lubaczowie, we współpracy z Towarzystwem Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich o/Lubaczów. KsięgoZbiór jest jednym z działań realizowanych w ramach projektu „Czytam więc jestem”. W ramach przyznanego grantu DKK w Lubaczowie zrealizuje szereg działań promujących czytelnictwo, m.in. wspomniany KsięgoZbiór, wieczór promujący poezję kresową oraz twórczość lokalnych poetów. Do udziału w inicjatywie zachęcać będziemy także obywateli Ukrainy, którzy pozostają w Lubaczowie i którzy podzielą się z nami twórczością rodzimych poetów. Ponadto DKK w ramach zadania zrealizuje film promujący czytelnictwo oraz zorganizuje wyjazd do Lublina.

 

Wszystkich miłośników książek zachęcamy do udziału w wydarzeniach realizowanych przez DKK i współorganizatorów.

 

Inicjatywa pod nazwą „Czytam więc jestem” realizowana w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023 dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Regionalnymi Operatorami Projektu są: „Fundacja Przestrzeń Lokalna”, Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Stowarzyszenie LGD „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej, Stowarzyszenie LGD „TRYGON- Rozwój i Innowacja”.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: