Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Rzeszowie

"O chłopcu, który zniknął świat"

22-09-2022

Ben Miller, O chłopcu, który zniknął świat – w Dyskusyjnym Klubie Książki Książkołaki w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży – relacja.

 

Czy zdarzyło Ci się choć raz popaść w taką złość, w taki gniew, że chciałbyś wszystko i wszystkich wysłać w kosmos? Jak sobie radzisz z napadami furii, czy masz na to sprawdzone sposoby? Kolejna odsłona wakacyjnego spotkania Książkołaków toczyła się wokół trudnych emocji: złość, gniew, furia, agresja, histeria, bunt, niezgoda – jak dobrze to znamy, z całą paletą tych odczuć zmierzamy się dość często. Raz sobie z tym radzimy całkiem dobrze, a innym razem zdecydowanie gorzej. Na pewno jest to bardzo ludzkie, o czym przekonuje nas Ben Miller – świetny pisarz, aktor, naukowiec a przede wszystkim oddany ojciec. To za jego sprawą młodzi klubowicze poznali przygody pewnego chłopca, jego rodziny i pewnej ‘czarnej dziury’. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem zastanawiały się nad tym, co mogłoby znaleźć się w takiej ‘czarnej dziurze’ i czy balonik Harrisona jest konieczny, aby pokonać jakiś problem. Razem z głównym bohaterem, Książkołaki doszły do wniosku, że warto pracować nad okiełznaniem złych emocji, że spokojna rozmowa jest dużo lepszym rozwiązaniem niż krzyk i pięści, że nie warto tłumić w sobie złych uczuć, a mówiąc innym o swoich problemach, szybciej otrzymamy pomoc.

 

Historia O chłopcu, który zniknął świat na długo zagości w sercu każdego czytelnika. Pomysł, wyczuwalne ciepło, czułość, oddanie, empatia sprawią, że powieść pokochają zarówno młodsi czytelnicy, jak i też starsi.

 

Wniosek końcowy i dobra rada od Książkołaków: praca artystyczna, kreatywność i pasja doskonale rozprawią się ze złą energią, choć ‘Czarnej dziury’ nie posiadamy. Po spotkaniu i żywiołowej dyskusji pozostały piękne, ręcznie wykonane notesy, które będą przypominały tylko o dobrych, radosnych chwilach.

 

Sabina Dobrowolska

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: