Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Torkach

"Gdybym cię nie spotkała”

05-05-2022

W dniu 31.03.2022 r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w Bibliotece Publicznej w Torkach. Podczas marcowego spotkania dyskutowano na temat książki Agaty Przybyłek pt. „ Gdybym cię nie spotkała”.

 

Książka stanowi ósmy tom cyklu Bądź przy mnie zawsze. Jednakże należy zauważyć, iż brak znajomości poprzednich części absolutnie nie zaburza odbioru całości powieści bowiem każdy tom tworzy odrębną historię.

 

Autorka w omawianej pozycji przedstawia nam historię dwóch różnych kobiet z dwóch różnych epok, które połączyła chęć niesienia pomocy innym.

 

Sara to młoda mieszkanka z niewielkiej miejscowości pod Warszawą, której los nie szczędził trudnych wydarzeń i cierpienia. Prowadzi warsztaty teatralne dla najmłodszych, to im poświęca całą swoją uwagę. Z chwilą gdy dowiaduje się o poważnej chorobie jednej z swoich byłych podopiecznych, bez wahania angażuje się w pomoc i postanawia zorganizować mikołajkową aukcję na leczenie dziewczynki. Dzięki zbiórce poznaje Daniela, znanego sportowca, który wrócił do rodzinnego miasteczka po poważnej kontuzji i który całkowicie odmieni jej życie. Chana to młoda Żydówka, która w czasie wojny, w miejscu obecnego budynku ośrodka kultury, gdzie dziś pracuje Sara prowadzi sierociniec dla dzieci. Poświęca swoje bezpieczeństwo, by nieść pomoc dzieciom cierpiącym z rąk niemieckich żołnierzy. Mimo ogromnego niebezpieczeństwa, nie daje się namówić narzeczonemu na ucieczkę z miasta. Do ostatniej chwili dzielnie stoi u boku swoich wychowanków.

 

Dla obu kobiet ważną, jak nie najważniejszą wartością w życiu jest niesienie pomocy innym. To właśnie w książce urzekło nasze czytelniczki najbardziej. Panie podkreśliły jednak, iż historia Chany okazała się bardziej wzruszająca, a to za sprawą jej uporu w niesieniu pomocy dzieciom, mimo grożącego jej niebezpieczeństwa. Jednocześnie zauważyły, iż losy Sary również wywołują u czytelnika wiele emocji, a historia obrazująca czas pięknie wykorzystanej drugiej szansy od losu niesie nadzieję na to, że nasze decyzje-nawet jeśli wydają się trudne czy niewłaściwe, mogą w innym czasie, w innych okolicznościach, okazać się słuszne.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: