Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Tyczynie

"Olimpijki"

11-02-2022

25 stycznia br. odbyło się kolejne spotkanie DKK w Tyczynie. Po raz pierwszy rozmawiałyśmy o książce związanej ze sportem. Do dyskusji został wybrany zbiór reportaży Anny Sulińskiej pt. Olimpijki. W książce możemy przeczytać o życiu i drodze do olimpijskich osiągnięć kilku polskich zawodniczek, które w latach 60.-90. zdobywały medale na międzynarodowej arenie. Wśród nich były: lekkoatletki, biegaczki, łyżwiarka, siatkarki i wioślarki, z których do dziś najlepiej chyba pamiętamy Irenę Kirszenstein – Szewińską z racji jej późniejszej działalności w świecie sportu.

 

Spotkanie jak zawsze rozpoczęło się od naszych „sportowych” wspomnień, kiedy w latach nastoletnich uprawiałyśmy jakieś sporty lub namiętnie kibicowałyśmy drużynom sportowym lub pojedynczym sportowcom. Książka wzbudziła w nas wiele emocji zarówno „pozytywnych”, jak i „negatywnych”. Miałyśmy możliwość bliższego poznania świata sportu – i to tego na najwyższych, światowych szczeblach – który, niestety, był ściśle związany z ówczesną polityką. Zobaczenie „od środka” treningów, ogromu pracy włożonej w sukces, uświadomiło nam, jak wiele wyrzeczeń muszą ponieść sportowcy, by móc rywalizować z najlepszymi na świecie.

 

Z wielkim podziwem odniosłyśmy się do autorki Anny Sulińskiej, która włożyła wiele pracy w powstanie książki, korzystając z wielu źródeł, przeprowadzając wiele rozmów z byłymi zawodniczkami, działaczami, trenerami.

 

Kolejny już raz klubowiczki stwierdziły, że gdyby nie DKK, nie sięgnęłyby po tego rodzaju literaturę. Czując nie jaki „przymus” czytania, panie stwierdziły, że dzięki temu sięgają po bardzo różne książki, które poszerzają ich horyzonty, wiedzę, a to bardzo je ubogaca. I dlatego bycie w DKK jest dla nich bardzo ważną aktywnością. Co nas bardzo cieszy!

 

Agnieszka Janda – moderator DKK w Tyczynie

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: