Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Dębowcu

Mikołaj Wójcik: "Tylko Matylda"

27-08-2010

Dnia 27.08.2010ójcik: "r. odbyło się spotkanie DKK w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dębowcu. Przedmiotem dyskusji była książka Mikołaja Wójcika pt. „Tylko Matylda”.
Główną bohaterką książki jest piętnastoletnia Matylda, córka Hieronima Czarnoty, który jest redaktorem naczelnym brukowca: „Szmaciak”. Książka opowiada o rzadko spotykanym temacie w literaturze, a mianowicie o relacjach między ojcem a córką. Hieronim Czarnota to człowiek z pozoru gruboskórny, nie mający zahamowań. Nie ma dla niego żadnej świętości, lecz to jest do czasu. Gdy do jego domu wprowadza się rezolutna Matylda, to cały świat staje na głowie. Mężczyzna musi się wszystkiego o córce dowiedzieć i poznać ją na nowo. Matylda wymusza tygodniową wycieczkę po kraju. Ojciec choć bardzo zapracowany, zgadza się na ten wyjazd. Podczas tej wyprawy Matylda załatwia kilka najważniejszych spraw swojego życia. Jedną z nich jest nawrócenie ojca na dobrą drogę.
Książka ta pomaga uwierzyć, że nawet w z pozoru złych ludziach jest ukryte dobro. Trzeba tylko odpowiedniej osoby, która pomogłaby je odkryć. Książkę tę z zainteresowaniem przeczyta nie tylko młodzież, ale i dorośli. Uświadamia nam, że nie należy oceniać ludzi wedle pozorów.

Wladysława Gałuszka


Opinie czytelników:

„Najbardziej spodobała mi się wycieczka Matyldy, jej ojca i kierowcy Grzesia. Przeżyli oni wiele wspaniałych przygód, między innymi udział w teleturnieju. Ciekawym wątkiem jest przemiana Hieronima Czarnoty w dobrego człowieka i zdarzenia, które to spowodowały”.
Olga K.
„Główna bohaterka książki jest bardzo dobrze zorganizowaną osobą, co uwidoczniło się podczas wycieczki. Dziewczyna potrafiła wciągnąć do współpracy ojca i kierowcę Grzesia, by rozwikłać kilka ważnych spraw swojego życia.

Justyna M.

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: