Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
26855559 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Komunikaty

Wizyta bibliotekarzy w Muzeum Dobranocek

24-03-2011

Dobre Dobranockowo – wizyta bibliotekarzy w Muzeum Dobranocek

 
Gdzie można spotkać Misia Uszatka, Reksia, Muminki, Bolka i Lolka, Bonifacego, Kiwaczka, Krecika i jeszcze wiele innych postaci bajkowych znanych również z telewizyjnych dobranocek? Wszystkie zamieszkały w rzeszowskim Muzeum Dobranocek, jedynym takim w Polsce, które 22 marca 2011 r. świętowało podwójnie - drugie urodziny oraz otwarcie nowej siedziby przy ulicy Mickiewicza 13.
W związku z uroczystymi okolicznościami do „galerii wspomnień” przybyło wielu gości między innymi bibliotekarze zrzeszeni w Kole SBP przy WiMBP w Rzeszowie.
Zgromadzona grupa świetnie bawiła się na recitalu Ciotki Klotki, Pana Tik – Taka i Fasolek na który składały się występy młodych utalentowanych wokalnie i tanecznie dziewczynek. Szczere uśmiechy wywoływały również  żartobliwe dialogi Ewy Chotomskiej z Krzysztofem Marcem, rozmowy o postaciach bajkowych oraz zgaduj –zgadule i inne konkursy z nagrodami dla dzieci.
Publiczność i ta młodsza i ta dorosła żywiołowo reagowała na melodyjne teksty „Mydło wszystko umyje…”, „Każdy ma jakiegoś bzika…”,  „Czarownica jest z Księżyca” i postanowiła wybrać się na „Bal ze smokiem”.
Także wieczorny koncert pięciu niezwykle uzdolnionych panów z zespołu Małe Instrumenty przyniósł bibliotekarzom wiele wrażeń. Instrumentarium zespołu składające się z 3 fortepianów, pianina, perkusji, gitar, syntezatora i innych tradycyjnych instrumentów niewielkich rozmiarów uzupełniały zabawki dźwiękowe, kuriozalne wynalazki muzyczne oraz cała masa różnych przedmiotów wydających dźwięki.
Pięciu poważnych, ubranych na czarno panów z Wrocławia grało utwory klasyczne m.in. z filmu "Cassanova" Federico Felliniego i muzykę Fryderyka Chopina, ale puszczając oko do publiczności zaprezentowali też graną na różne sposoby melodyjkę z kreskówki „Przygody Koziołka Matołka”. Czasem korzystali z nut, kiedy indziej porywali się na szalone improwizacje. Cokolwiek by powiedzieć o tym zespole, jego idei i muzyce, jedno trzeba podkreślić - słucha się tego genialnie.
 
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie do Muzeum Dobranocek, było nam niezwykle miło gościć w jego niezwykle atrakcyjnych i pełnych wspomnień z dzieciństwa murach.
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: