Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
26855285 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Komunikaty

DZIEŃ BIBLIOTEKARZA – Oddział SBP Rzeszów – relacja

21-05-2014

DZIEŃ BIBLIOTEKARZA – Oddział SBP Rzeszów 

 

Zarząd Podkarpackiego Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, przy Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie był głównym organizatorem obchodów Dnia Bibliotekarza, które odbyły się 8 maja 2014 r. Programowi obejmującemu wymianę doświadczeń zawodowych towarzyszyło spotkanie integracyjne, w którym wzięła udział czterdziestoosobowa grupa bibliotekarzy – członków SBP z Kół: Łańcut, Czudec, Rzeszów Teren i Rzeszów Miasto oraz bibliotek publiczno-samorządowych gmin Czudec, Frysztak i Niebylec.

 

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Centrum Edukacji Międzynarodowej w Kielnarowej koło Rzeszowa. Naszym przewodnikiem po nowoczesnym kompleksie dydaktyczno-konferencyjnym był Jacek Szalacha, z-ca Dyrektora CTIR, Kierownik ds. Marketingu Handlowego. Po zapoznaniu się z historią powstania CTIR mieliśmy okazję do podziwiania ciekawej architektury nowoczesnego obiektu dydaktycznego, który tworzą trzy bryły. Najwyższy czteropiętrowy budynek główny, z elewacją łączącą przeszklenia mieści specjalistyczne laboratoria. Do głównego obiektu przylega cylindryczny budynek z amfiteatralną aulą i przeszkloną biblioteką multimedialną. Biblioteka (WSIiZ) od 2003 r. jest członkiem Konsorcjum Bibliotek Kierunków Ekonomicznych. Jej zbiory liczą ok. 70 000 woluminów książek polsko- i obcojęzycznych, ok. 400 tytułów czasopism drukowanych oraz zbiory audiowizualne i kartograficzne, ponadto gromadzi pozycje z zakresu: grafiki komputerowej i informatyki, nauk medycznych (fizjoterapia, kosmetologia, ratownictwo medyczne), turystyki i rekreacji, a profil gromadzenia zbiorów dostosowany został do charakteru uczelni i kierunków kształcenia. Poza biblioteką, zwiedziliśmy również budynek połączony dwukondygnacyjną częścią z salami ćwiczeniowymi i laboratoriami dla studentów, niedostępny dla osób z zewnątrz, Mini Zoo, salę wystawową wraz z wystawą stałą poświęconą pracy twórczej prof. Wiktora Zina – polskiego architekta, profesora Politechniki Krakowskiej, popularyzatora wiedzy o historii sztuki polskiej, znanego m.in.: z programu telewizyjnego „Piórkiem i węglem”. Następnie odwiedziliśmy gościnne progi „Tawerny pod Sosnami” poznając smaki kuchennych specjałów. Ta staropolska chata wykonana w całości z drewnianych bali, w swoich wnętrzach i przepastnych podziemiach prezentuje również mały skansen, jednak największym atutem jest jej „klimatyczny”, swojski charakter. Wyjeżdżając podziwialiśmy spokojne piękno łagodnych wzniesień Pogórza Dynowskiego.

 

Kolejnym punktem programu dnia był udział w spektaklu teatralnym Teatru „Sceny Propozycji Uniwersytetu Rzeszowskiego”. Spektakl zatytułowany „Dwoistość” w reżyserii i scenografii prof. Janusza Pokrywki, zaprezentował dorobek twórczy polskiego filozofa, pedagoga, teologa i malarza dwudziestego wieku – Jerzego Nowosielskiego. Sztuka w swej wymowie, w niezwykły i oryginalny sposób połączyła biografię Jerzego Nowosielskiego z jego twórczością artystyczną, myślami i refleksjami.

 

Atmosfera czasu i miejsca, zatrzymanego w fotograficznym kadrze, piękno przyrody i artystycznej zadumy, pozostawiły w naszej pamięci dobre wspomnienia obchodów Dnia Bibliotekarza A.D. 2014.

 

oprac. Elżbieta Kocurek

---------------------------------------------------------------------------------

GALERIA

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: