Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
26856299 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Aktualności

FERIE w BIBLIOTECE - Filia nr 7

15-02-2012

 „Ferie zimowe w Bibliotece” – w Filii nr 7

dla młodszych czytelników

odbyły się w dniach od 31 stycznia 2012 r. do 3 lutego 2012 r.

 

 

Poniżej prezentujemy relacje z poszczególnych spotkań.

31 stycznia  2012 r.  w „Spotkaniu z Bajką - Wizyta Bajkowych Bohaterów”, w ramach Ferii Zimowych, odbyło się spotkanie czytelników biblioteki z panią Katarzyną Lubas z Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. Pani Katarzyna przy pomocy projekcji multimedialnej przybliżyła dzieciom powstawanie postaci filmowej, której pierwowzorem był Miś Uszatek. Następnie przedstawiła nam znanych wszystkim bajkowych bohaterów występujących w dobranockach: Psa Reksia, Zająca, Prosiaczka, Misia Kiwaczka, Koziołka Matołka, Krecika, a także w formie pacynek Jacka i Agatkę. „Przygody Misia Uszatka” czytane przez naszego Gościa i film o jego przygodach, wprowadziły słuchaczy w świat bajki. Uzupełnieniem spotkania było namalowania przez dzieci jednej z przygód Misia Uszatka. Wszyscy za udział w zajęciach  otrzymali pamiątkowe nagrody. Obecnych było 4 uczestników.

 

1 lutego  2012 r. – to kolejne zajęcia pt.: „Czar Karnawałowych Masek”, przygotowane przez bibliotekę dla jej czytelników podczas Ferii. Prowadzone przez panią Dorotę Noworól – plastyka z Gimnazjum w Hyżnem - nawiązywały do karnawału, który jest czasem hucznych balów i zabaw. By się do tego balu można było przygotować, dzieci postanowiły wykonać kolorowe maski. Pomocne do tej pracy były przybory papiernicze: klej, nożyczki,  papier kolorowy i bibuła. Forma wykonywanej maski była dowolna. Każdy z uczestników, używając wyobraźni, wymyślał swój wzór maski, który mogliśmy podziwiać na zakończenie zajęć. Za wykonanie maski dzieci otrzymały pamiątkowe nagrody. Obecnych było 5 uczestników.

 

2 lutgo 2012 r. w kontynuacji zajęć pt.: „W Zimowym Kalejdoskopie z wąską gamą barw” z panią Dorotą Noworól, nawiązaliśmy do zimowego krajobrazu malowanego w dwóch kolorach: bieli i niebieskim. W zajęciach wzięli udział młodsi czytelnicy biblioteki. Dzieci uczestniczące w spotkaniu, wykazując się dużą wyobraźnią, wykonały wspaniałe prace przedstawiajace krajobraz zimowy. Prace zostały nagrodzone pod koniec zajęć drobnymi upominkami przygotowanymi przez bibliotekę. Obecnych było 7 uczestników

 

3 lutego 2012 r. w zajęciach zimowych pt.:„Finansowe łamigłówki” z panią Teresą Piechowicz z Urzędu Kontroli Skarbowej w Rzeszowie, wzięli udział czytelnicy biblioteki. W kolejnej, tym razem zimowej wersji kampanii pod hasłem: "Nie Bądź Jeleń, Weź Paragon" (dotyczącej zalet paragonów), Pani Teresa przypomniała o podstawowych korzyściach z zabierania paragonów ze sklepów. Na specjalnej tablicy umieszczone zostały plakaty, z których wynika, że biorąc paragon:

1. Ułatwiasz sobie złożenie reklamacji; 2. Masz możliwość porównania cen; 3. Wspierasz uczciwą konkurencję; 4. Masz pewność, że nie zostałeś oszukany; 5. Zmniejszasz szara strefę.

Uczestnicy zajęć aktywnie odpowiadali na zadawane przez panią Piechowicz pytania, a podsumowaniem spotkania były rysunki z ladą sklepową i kasą fiskalną oraz rebusy wyjaśniające znaczenie paragonu. Końcowym akcentem były nagrody pamiątkowe, które otrzymały wszystkie dzieci uczestniczące w zajęciach. Obecnych było 3 uczestników.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: