Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
26775930 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

DKK w Dębowcu

Gaja Kołodziej: "Księżniczka w blasku sławy i cieniu obsesji"

25-07-2013

Księżniczką być-to marzenie każdej małej dziewczynki!Oczami wyobraźni widziałyśmy siebie na balu w przepięknej sukni,podziwiane przez wszystkich wokół. Nadia Zalewska-bohaterka książki Gai Kołodziej pt.:”Księżniczka w blasku sławy i cieniu obsesji” (omawianej na spotkaniu DKK 25.07.2013 r.) otrzymała taką szansę. Wygrała casting,podpisała umowę i stała się „Księżniczką”. Czy życie w blasku sławy jest tym o czym marzyła?

Opinie czytelniczek:
Czytając tę książkę,miałam wrażenie jakbym przeniosła się gdzieś w inny świat. Świat ludzi mediów , celebrytów to jednak nie taka sielanka jak nam się wydaje .Nie polega tylko na rozdawaniu autografów,udzielaniu wywiadów i otrzymywaniu sporej kasy. Bycie aktorką to także bycie marionetką,wykonywanie wszystkich rozkazów bez szans na własne zdanie. Jak wynika z treści książki jest to także praca niebezpieczna. Widać to na przykładzie Nadii,artystki makijażystki i „Adoratora”.Książka jest wspaniała,trzyma w napięciu i nie sposób od niej się oderwać!.Bardzo podoba mi się okładka(na której jest sama autorka),oraz to,że bohaterowie książek noszą tak rzadko spotykane imiona. Wszystkie książki tej autorki są niezwykle,jedyne w swoim rodzaju. Z niecierpliwością czekam na kolejną powieść.
Anna L.

„Księżniczka w blasku sławy i cieniu obsesji” mile mnie zaskoczył,choć wyobraźnia podpowiadała zupełnie coś innego niż napotkałam później,czytając książkę. Podziwiam Nadię,główną bohaterkę za jej postawę na zamku. Te docinki współpracowników,nękanie przez „Adoratora”,wreszcie zamach na jej życie, to jest dla mnie nie do zniesienia. Nie rozumiem także postępowania rodziców i babci względem niej. Jak można zostawić ją samą w takiej chwili? Trudno jest przeciwstawić się profesorowi jak”on zawsze ma rację”...,ale czy uczeń nie może mieć własnego zdania? Książka zawiera także ciekawy wątek romantyczny. Sebastian,szef ochrony to ciekawy człowiek,ale nie wiem dlaczego różnica wieku między nim a Nadią była tak wielką przeszkodą w ich relacjach. Książka bardzo mi się podobała. Wszystkie książki tej autorki są niesamowite. Gdy skończę czytać kolejną ,znowu pomyślę jak zawsze:”właśnie przeczytałam najlepszą książkę na świecie!!!...I co ja teraz będę robiła?”
Emilia N.

Patrząc na tytuł książki(trochę długi),myślałam,że pewnie będzie coś o modelce,która wpada w anoreksję,bierze narkotyki(by schudnąć),a potem jakoś z tego wychodzi...
Ale czytając coraz bardziej mnie wciągała i zaskakiwała swoją treścią. Na przykładzie Nadii autorka pokazała pracę”początkującego aktora” od kuchni. Te niekończące się sesje zdjęciowe,brak prywatności,traktowanie człowieka jakby to był jakiś przedmiot itp.,to naprawdę nic przyjemnego!
Z niecierpliwością czekam więc na następną książkę tej autorki!
Oliwia L.
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: