Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
26776127 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

DKK w Dębowcu

Roman Pawlak: "Dziura w sercu"

09-08-2013

Czy można cieszyć się życiem czując się ciągle kimś niepotrzebnym,niekochanym,takim jakimś wybrakowanym? Na pewno nie!Takie uczucie ( prawie codziennie ) towarzyszyło bohaterce książki Romka Pawlaka pt.:”Dziura w sercu”,którą omawiałyśmy na spotkaniu DKK 9.08.2013 r.

 Wszystko w jej dotychczasowym życiu było złe. Mama zginęła w wypadku samochodowym,ojciec odszedł do innej kobiety,gdy miała kilka lat,a teraz mieszka w obcym mieście z ciotką,która przygarniając ją do siebie ,uchroniła przed Domem Dziecka. Czuła się więc opuszczona i bardzo samotna .Próbowała wprawdzie coś w tym życiu zmienić,z kimś się zaprzyjaźnić,znaleźć sobie chłopaka,ale marnie to wychodziło. W pewnym momencie pojawia się szczerbaty dzieciak z podwórka,którego szczerze nie cierpi ale mu pomaga , Hanka(kleptomanka),czarna owca klasowa,z którą znajduje wspólny język i Damian,gitarzysta zespołu rockowego,którego bardzo polubiła. Wszyscy oni wywarli duży wpływ na odmianę jej losu. Teraz zrozumiała,że mając takich przyjaciół łatwiej dźwigać życiowe ciężary i każdy dzień jest radością.
 
Opinie czytelniczek:
 
Książka pt.:”Dziura w sercu” bardzo mnie poruszyła. Przedstawia sytuacje,które w pewnym sensie są mi znane. Bardzo dobrze rozumiem Fusię,która tęskni zarówno za mamą,jak też za tatą(którego niewiele pamięta).Ciotka Stasia była dobra,pomagała jej,ale nie mogła jej dać tego co dają kochający rodzice i prawdziwi przyjaciele. Dziewczyna była wyśmiewana w szkole,izolowana i to popychało ją do bardzo ryzykownych działań,np. na siłę szukała chłopaka,czy usiłowała uciec z domu. Dobrze,że nie próbowała popełnić samobójstwa,bo w takiej sytuacji i to mogło się zdarzyć.
Książka jest ciekawa i pouczająca. Uświadamia nam to jakimi jesteśmy szczęściarzami,bo wychowujemy się w normalnych rodzinach i mamy wokół siebie bliskie,rozumiejące nas osoby.
Małgorzata M.
 
Książka ciekawa,ale trochę nudna. Nie cierpię ludzi,którzy tak bardzo użalają się nad sobą jak robiła to Fusia .Być może sytuacja rodzinna tak na nią wpłynęła,że nie potrafiła inaczej.
Jednak końcówka powieści jest optymistyczna i mam nadzieję,że dziewczyna będzie żyć normalnie.
 Oliwia L.
 
To splot niefortunnych zdarzeń wyrył w sercu Faustyny dziurę! Jestem w jej wieku i nie wyobrażam sobie tylu nieszczęść naraz! To na pewno ją tłumaczy z wielu(bardzo) dziwnych zachowań .Tego było za dużo na kogoś w tym wieku. Książka daje nam wiele do myślenia i wymusza(wręcz) zastanowienie się nad własnym życiem.
 
Emilia N.
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: