Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
26776168 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

DKK w Dębowcu

Agnieszka Kasprzyk: "Polowanie na niebieskie migdały"

30-09-2013

Coraz częściej zdarza się nam być niezadowolonym z tego co mamy .Robimy więc wszystko, by to zmienić. W pogoni za niebieskimi migdałami gubimy czasem to, co w życiu najważniejsze. Tak stało się z Ireną Korcz ,bohaterką powieści Agnieszki Kacprzyk pt.:”Polowanie na niebieskie migdały”,którą omawiałyśmy 27.09.2013 r. Ta trzynastoletnia, nieśmiała Irenka chciałaby się fajnie ubierać, zdobyć sympatię najbardziej przebojowych dziewczyn w klasie, mieć chłopaka i rodzinę, którą można by się zawsze pochwalić. Irenka jest zmienna i sama nie wie czego chce. Raz chce mieć wszystko, co mają inni i być taką jak oni. Innym razem(w towarzystwie Myszatej)widzi, że odlotowo jest być kimś odmiennym, jedynym w swoim rodzaju .Sposób w jaki chce coś osiągnąć, nie zawsze jest właściwy, o czym przekonuje się już po czasie.

Opinie czytelniczek:

Książka na początku wydała mi się nudna. Wiele razy czytałam już o tym jak to bohaterka jest nieszczęśliwa ,ma wszystkiego dość, brakuje jej prawdziwej przyjaciółki, chłopaka i nikt jej nie rozumie .Kłopoty w szkole i w domu często wpływają na postawę bohaterów. W tej powieści najbardziej zachwycił mnie sposób w jaki autorka ukazuje podejście do życia osób tam występujących .Genialną postacią jest Myszata, którą nie cieszą prezenty, modne ciuchy i dużo swobody .Ona chętne zamieniłaby to wszystko na obecność kochających rodziców przy niej na co dzień. Irenka przebywając z nią zupełnie inaczej postrzegała świat. Zazdrościłam jej takiej właśnie przyjaciółki. Ja również zdałam sobie sprawę, że nie warto narzekać ,marudzić i ciągle się obrażać. Lepiej częściej się uśmiechać, być życzliwą i przyjaźnie nastawioną do świata ,bo nie wszystko można zmienić. Tak postaram się robić, choć nie będzie to łatwe.
Małgorzata M.


„Polowanie na niebieskie migdały” to książka warta przeczytania! Opowiada o problemach osób w moim wieku. Bardzo podobała mi się postawa Myszatej która pomogła Irence zrozumieć że w jej rodzinie nie jest tak źle. Swoim działaniem przekonała ją ,że” najpierw obowiązek a potem przyjemność”. Dobrze wiedzieć też, że „lody po odrobionych lekcjach smakują wyśmienicie ,za to lekcje po lodach-paskudnie”!
Anna L.


Książka była ciekawa a jej treść tak jakoś bardzo mi bliska .Odniosłam wrażenie, że ”przyjaciółki” Irenki (Żaneta i Andżela) bardzo podobne są do moich koleżanek z klasy. Teraz tak często spotykamy ludzi, którzy oceniają innych po marce butów, modnych ciucha itp. Warto więc przeczytać :”Polowanie na niebieskie migdały”.
Emilia N.

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: