Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
26852154 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

DKK w Mielcu

„Na gorącym uczynku”

03-09-2019

„Na gorącym uczynku” H.Coben

 

Kryminały nigdy nie były moim ulubionym gatunkiem książek. Nie jest tak, że ich nie lubię, po prostu są mi zupełnie obojętne. Zdecydowanie bardziej wolę czytać o prawdziwych zbrodniach i zbrodniarzach, niż tych wymyślonych. Kiedy sięgnęłam po „Na gorącym uczynku”, które na tylnej okładce opisuje zaginięcie młodej dziewczyny pomyślałam „Spoko, zaginięcia są najbardziej intrygujące.” Jakież było moje zdziwienie, kiedy od pierwszych stron zamiast całą uwagę poświęcić owej zaginionej, książka skupiła się na pedofilu i dziennikarce, a nastolatka była jedynie napominana w krótkich rozdziałach, poświęconych rodzicom dziewczyny. Ale, że autor ma bardzo przyjemny styl, nim się obejrzałam, a byłam już za połową. W tej książce jest mnóstwo wątków, które z pozoru się ze sobą nie łączą, ale jak to w kryminałach, ostatecznie wychodzi, że za wszystkim stała jedna grupa ludzi, która na dodatek jest ze sobą powiązana. Jest wątek wcześniej wspomnianej zaginionej nastolatki; jest wątek Dana – oskarżonego przez główną bohaterkę-dziennikarkę o pedofilię; wątek jego przyjaciół z czasów studiów, którym nagle zaczyna rozpadać się całe życie i zostają oskarżani o defraudację albo ją wplątani w afery seksualne; potem dochodzi tajemnica Dana sprzed lat, a w tle rozgrywa się dramat samej głównej bohaterki jakiegoś innego wykorzystanego seksualnie chłopca. Pomimo, że wszystkiego było bardzo dużo i każda tajemnica była kompletnie z innej beczki, autorowi udało się je połączyć i wyjaśnić w (moim zdaniem nieco przekombinowany) logiczny sposób. Żaden wątek nie został zapomniany albo pozostawiony bez odpowiedzi. Według mnie zakończenie danych spraw było rozczarowujące, a to przez ich ilość. Gdyby zmniejszyć liczbę o połowę, łatwiej byłoby je łączyć i nimi manewrować , bo czasami czuło się jakby niektóre tematy było odkładane na bok, by nagle z zaskoczyć czytelnika, że „O! Przecież tu jest jeszcze ojciec tego skrzywdzonego chłopaka! Wcale o nim nie zapomnieliśmy”. Jest kilka absurdów, jak telefon zaginionej nastolatki oraz cała intryga dziennikarki na samym początku książki. Ale pomimo tych potknięć książka była przyjemna w czytaniu i na pewno nie czuję, abym zmarnowała czas. Wydaje mi się, że po prostu nie ja jestem targetem tej książki.

Gabrysia Snopkowska

 

W sierpniu, po wakacyjnej przerwie odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży w Mielcu. Udział wzięło 9 osób.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: