Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
26765503 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

DKK w Torkach

Maria Ulatowska, Jacek Skowroński: „Historia spisana atramentem"

19-03-2019

28 lutego 2019 roku w klimacie tłustego czwartku, w aromacie pączków i faworków odbyło się nasze kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

 

Po degustacji przepysznych słodkości, panie przystąpiły do dyskusji na temat „Historii spisanej atramentem” książki, która wyszła spod pióra znanego im już, znakomitego duetu literackiego- Marii Ulatowskiej i Jacka Skowrońskiego. Bohaterem powieści jest Czesław, młody człowiek, żyjący na przełomie XIX i XX wieku, który postanawia zostać księdzem. Po ukończeniu seminarium i wyświęceniu go na duchownego, mężczyzna zostaje wysłany w świat, aby pomagać ludziom i wypełniać zadania, które nakazuje mu Kościół. Jego powołanie krzyżuje miłość do kobiety, swojej dawnej znajomej z dzieciństwa. Jednocześnie poznajemy współcześnie żyjących bohaterów, Matyldę oraz Janusza, którzy odnajdują pamiętnik dziadka kobiety(wspomnianego Czesława) oraz zapoznają się z zawartą treścią. Odkrywają w nim zakazaną miłość i to, że życie pisze najlepszy scenariusz. Stary brulion stanowiący odręczne zapiski księdza Czesława, odnaleziony po wielu latach przez autorów, stanowi kanwę do tej opowieści, która przebiega dwutorowo. Z jednej strony mamy fragmenty pamiętnika i historię życia Czesława, a z drugiej zaś czasy współczesne i niejako genezę i powstawanie książki. Autorzy, aby oddać klimat, prawdę wydarzeń i miejsca, o których piszą wybrali się śladami przodka autorki i podzielili się z nami nie tylko historią jego życia, ale również swoimi wrażeniami. Historia spisana atramentem to opowieść, która niesamowicie wciąga, tym bardziej, że oparta jest na autentycznych wydarzeniach, które miały miejsce w rodzinie autorki. Cała historia opowiedziana jest ciekawie, pisana prostym, ale pięknym językiem. Panie stwierdziły, iż jest to kolejna udana powieść Marii Ulatowskiej i Jacka Skowrońskiego, wzbudzająca emocje, czasem mieszane uczucia, ale nie sposób jej nie czytać z wypiekami na twarzy, zastanawiając się co za chwilę nastąpi. Nasze Klubowiczki jak najbardziej polecają tę książkę!

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: