Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
26852288 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

DKK w Torkach

"Dziewczyna z pociągu"

08-09-2019

29 sierpnia 2019 roku odbyło się kolejne spotkanie klubowiczów DKK. Tym razem miłośnicy dobrej kawy i książki przystąpili do dyskusji tajemniczej „Dziewczyny z pociągu” autorki Pauli Hawkins.

 

Pisarka urodzona w Zimbabwe, obecnie mieszkająca w Londynie zaprezentowała swoim czytelnikom thriller, który okazał się najszybciej sprzedającym się debiutem sensacyjnym dla dorosłych w historii brytyjskiego rynku. Historia tytułowej „Dziewczyny z pociągu” zaczyna się dość niepozornie. Życie Rachel wydaje się zwyczajne. Każdego dnia kobieta jedzie do pracy tym samym pociągiem. Każdego dnia pociąg zatrzymuje się w tych samych miejscach. Jest wśród nich semafor przed pewnym szeregiem domostw. Rachel każdego ranka widuje te same postaci. Sprawia to, że kobiecie wydaje się, że zna ludzi, których życie podgląda z okien pociągu. Te kilka minut dziennie styczności sprawia, że Rachel uważa, że prowadzą oni doskonałe życie. Marzy o tym, by również jej żywot był taki, jak znajomych- nieznajomych zza okna. Któregoś dnia widzi coś wstrząsającego. W zasadzie nie jest pewna, co zobaczyła, gdyż pociąg ruszył. Co zrobi Rachel? Czy alkoholiczka jest wiarygodnym świadkiem? Czy wykorzysta możliwość pojawienia się w życiu osób, które widywała jedynie przez okno pociągu? Nasze Panie oceniają powieść jako dość kontrowersyjną i opinie ich są podzielone. Z jednej strony jest oceniana jako pasjonująca i porywająca, w której w retrospekcjach widzimy proces przemiany młodej, szczęśliwej, zakochanej, pełnej planów Rachel w bezrobotną alkoholiczkę, która ma problemy z pamięcią, wciąż oszukuje siebie i innych. Kobieta jest pełna lęków, obaw, które wraz z niemal nieustannym stanem upojenia alkoholowego, wykoślawiają jej rzeczywistość. Możemy odnieść wrażenie, iż główna bohaterka nie żyje, tylko wegetuje, cierpiąc na depresję ucieka w świat wspomnień i wyobrażeń. Z drugiej zaś strony powieść nie zachwyca. Początkowo monotonna, powoli rozwiązuje przed czytelnikiem kolejne tajemnice i zagadki, trzyma w napięciu ale rozczarowuje niezbyt zaskakującym zakończeniem. Zdaniem naszych dyskutantek „Dziewczynę z pociągu” należy koniecznie przeczytać samemu, aby móc ją ocenić i się przekonać czy książka, którą polecają wielkie nazwiska w świecie sensacji i kryminału jest taka dobra czy mocno przeceniona.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: