Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
26772722 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

DKK w Torkach

Magdalena Witkiewicz Alek Rogoziński: „Pudełko z marzeniami”

18-11-2019

Podczas chłodnego jesiennego popołudnia, 31 października 2019 roku, odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece Publicznej w Torkach.

 

Tym razem nasze Panie przy filiżankach pysznej kawy przystąpiły do omawiania znakomitej na ten właśnie czas książki Magdaleny Witkiewicz i Aleksandra Rogozińskiego zatytułowanej „Pudełko z marzeniami”. Główną bohaterką książki jest Malwina Kościkiewicz, która za namową swojego chłopaka postanawia porzucić nudną pracę w korporacji i wyjechać w świat, aby zacząć życie od nowa. Dziewczyna ma problem ze swoim ukochanym, który już dużo wcześniej „odszedł w siną dal”, i babcią która po wielu latach wróciła z Francji i próbuje ingerować w jej życie. Podczas wertowania kolejnych stron książki odkrywamy także Michała Szustek- trzydziestoletniego bankruta oszukanego przez własną żonę oraz wspólnika. Michał postanawia odszukać skarb ukryty przez jego rodzinę podczas II wojny światowej, o którym informuje go babcia na łożu śmierci. Losy Malwinki, oraz Michała łączą się sobą w malutkiej miejscowości o nazwie Miasteczko. Ogromnej dawki humoru dostarczają nam, dwie wścibskie, ale jakże przeurocze staruszki. Wiesia, która chętnie poczęstuje każdego naleweczką dla zdrowotności oraz Janina, która równie chętnie przygotuje żabie udka i inne francuskie rarytasy. Zdaniem naszych dyskutantek książka napisana przez Magdalenę Witkiewicz i Aleksandra Rogozińskiego jest niezwykle lekka i wesoła. Może nie zaskakuje jakoś szczególnie czytelnika, ale dobrze skonstruowany dowcip, wyraziste postaci i ogromny zamysł kanwy tworzą wyjątkową atmosferę, w której ma się ochotę zatopić. Panie słusznie zauważyły, iż znakomity duet znanych pisarzy zaprezentował czytelnikom zwykłą obyczajową historię, ale napisaną w tak humorystyczny sposób, iż odrywa od problemów dnia codziennego sprawiając, iż powieść czyta się jednym tchem i z uśmiechem na ustach. Panie polecają powieść innym klubowiczom na mroźne wieczory z kocem i kubkiem gorącej kawy oraz jako znakomite lekarstwo, kiedy poczujemy, że mamy gorszy dzień i potrzebujemy dawki dobrego humoru.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: